Tee test ja saa teada, millist vaimse tervise vitamiini hetkel enim vajad

Vaimse tasakaalu alustalad on uni, toitumine, füüsiline aktiivsus, suhted ja meeldivad emotsioonid.Foto: Shutterstock

Täna, 13. märtsil algas viienädalane vitamiinikuur “Tasakaal on peaasi”, et tugevdada vaimset vastupanuvõimet viies valdkonnas: uni ja puhkamine, tasakaalustatud toitumine, liikumine, head suhted ja meeldivate emotsioonide kogemine.

Vaimse tervise vitamiinikuuris osalevad üle 340 kooli ja 200 organisatsiooni. “Viimaste aastate kriisid on jätnud sügava jälje eelkõige noorte vaimsele tervisele. Iga teine noor on tundnud vaimse tervise raskusi,” sõnas Peaasi.ee tegevjuht, kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa.

“Ligikaudu riigieelarvest puuduoleva summa võrra kulutame praegu vaimse tervise raskustega tegelemiseks. Suur osa neist oleksid ennetatavad, kui inimesed oskaksid rohkem oma vaimse tervise eest hoolt kanda ning vajadusel lähedastele toeks olla,” märkis psühholoog.

Oidermaa nentis seejuures, et huvi vaimse tervise tugevdamise vastu on ühiskonnas kasvanud – on ju vaimselt vastupanuvõimeline ühiskond oluline ka riigikaitse seisukohast. Vitamiinikuuriga on tänaseks liitunud juba 340 kooli ja üle 200 organisatsiooni. Osaleda saab nii üksi, perega, sõpradega, meeskonnaga, kui ka klassi või kooliga.

Millist vaimse tervise vitamiini hetkel enim vajad?

Vitamiinikuuri alguses saab täita testi, et välja selgitada, missugust vaimse tervise vitamiini kõige enam vaja on. Vaimse tervise vitamiini testi saab teha siin: peaasi.ee/vitamiinitest.

Vaimse tasakaalu alustalad on uni, toitumine, füüsiline aktiivsus, suhted ja meeldivad emotsioonid. Test võimaldab kindlaks määrata valdkonnad, kus võib olla vajalik positiivset muutust luua. Tulemustega koos saad lihtsaid teaduspõhiseid soovitusi, kuidas ennast paremini tunda.

Soovitusi noortele oma vaimse tervise hoidmiseks ja kriiside tagajärgedega toimetulekuks leiab ka sel nädalal raamatupoodidesse jõudvast Peaasi.ee meeskonnaliikmete, koolipsühholoogide ja teadlaste koostatud raamatust „Kriis-mis siis?!“.

Peaasi.ee vitamiinikuur kestab 13. märtsist–16. aprillini. Igal nädalal võetakse fookusesse üks vaimse tervise vitamiini komponentidest, mille kohta jagatakse teaduspõhiseid soovitusi, kuidas vaimse tervise tasakaalu parandada.

Peaasi.ee algatatud vaimse tervise vitamiinikuur „Tasakaal on peaasi“ toimub neljandat korda ja seda rahastab tervisekassa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.