Hea nõuanne

Veresoontekirurg: tõenäosus saada COVID-isse nakatumisel tromboos, on oluliselt suurem, kui saada see ühestki kasutusel olevast vaktsiinist

Veresoontekirurg dr Veronika Palmiste sõnul on teada, et raske COVID ise on tromboosi põhjustav haigus.Foto: Ida-Tallinna Keskhaigla

Rubriiki toetab

Tunnustatud veresoontekirurg Veronika Palmiste-Kallion kirjutab ühismeedias, et nii nagu kõigilt arstidelt, küsitakse ka temalt arvamust COVID-vaktsiinide kohta.

Reedel püstitasid dr Palmiste patsiendid vastuvõtul koguni uue rekord – ühtki konsultatsiooni ei nii, et ei oleks mingit pidi ikkagi ka vaktsineerimisest räägitud.

Kirurg nendib, et ta ei ole küll vaktsineerimise ekspert, kuid oma patsientidel palub kõigil vaktsineerimisega nõus olla. Ja seda mitte maailma heaolu pärast, vaid siiski nende enda tervise huvides.

“Kõik minu ateroskleroosiga patsiendid on riskigrupis, kellel ilmselt nakatumisel tekib raske COVID oma kohutavate tüsistustega. Samas on nemad just need, kes ei saa kodus peidus istuda, vaid peavad käima kontrollidel,” viitab Palmiste.

Ta toob välja ka tromboosiriski küsimuse ning märgib, et ei saa kaasa minna paanikaga ning jätta vaktsineerimata, sest on teada, et raske COVID ise on väga oluline tromboosi põhjustav haigus. See tähendab, et tõenäosus saada COVIDisse nakatumisel ulatuslik veeni- või ka arterisüsteemi tromboos, on oluliselt suurem, kui saada see ühestki kasutusel olevast vaktsiinist.

“Seega – kui pakutakse vaktsiini, võtke palun vastu,” on dr Palmiste soovitus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.