Soovid ripsmepikendusi: hoolitse, et nendega koos ei saabuks silmahaigused

Foto: Shutterstock

Tuntud vanasõna ütleb, et pill tuleb pika ilu peale. Ehk teisisõnu – sugugi harv ei ole olukord ripsmepikendused ees, silmapõletikud järel.

Silmaprobleeme esineb arvatust sagedamini

Läätsed24 kinnitusel esineb ripsmepikenduste põhjustatud silmaprobleeme sagedamini, kui arvatakse.

Jaapanis viidi kümmekond aastat tagasi läbi uuring, milles osales 107 ripsmepikendusi kasutanud naist. Neist 64 (ehk 60%) tekkis pärast ripsmepikenduste panemist silma sarvkesta-sidekesta põletik.

Lisaks tekkis 42 naisel allergiline blefariit ehk lauserva bakteriaalne põletik sest nad olid allergilised ripsmepikenduste panemisel kasutatud liimile. 4 naist sai korraga aga nii sarvkestapõletiku kui blefariidi ja mitmel uuritul tekkis muid silmaprobleeme.

Kuidas probleemidest hoiduda?

Et silmahaiguste esinemise oht miinimumini viia, vali hoolikalt salongi, kus ripsmepikendused paigaldad. Paljud ripsmetehnikud teevad tööd kodus ning ei pruugi anda mingit garantiid töö kvaliteedi osas.

Puhtus, puhtus ja veelkord puhtus! Sul on elu lõpuni vaja läbi ajada ühe paari silmadega, seega tunne huvi, kuidas su ripsmetehnik oma töövahendeid puhastab. Loodetavasti peseb ta hoolikalt käsi ja kannab ka kummikindaid.

Kui lähed ripsmeid paigaldama ja pintsetid lihtsalt vedelevad lihtsalt laua peal, siis pane jooksu! Ripsmetehnik peaks pintsette steriliseerima või desinfitseerivas lahuses puhastama ja kindlasti ei tohi ühe kliendi juures kasutatud töövahendeid kohe kasutada järgmise puhul.

Muide, antibakteriaalne pihusti, mida ripsmetehnikud sageli kasutavad, tapab vaid umbes veerandi bakteritest, steriliseerimine aga üle 99%.

Lase oma ripsmetehnikul korralikult seletada, kuidas ripsmepikenduste eest hoolitseda – millega ja kui sagedasti silmi puhastada või pesta, mida kohe peale pikenduste paigaldamist tohib või ei tohi teha jne.

Niipea, kui märkad silmapõletikku, pöördu arsti poole. Ripsmepikendused tuleb mõistagi lasta kiiresti eemaldada. Kindlasti ära kanna sel perioodil läätsi!

Kosmeetikat vali hoolikalt

Muide, ka erinevate ripsmekasvu soodustavatel vahenditel võib olla kahjulikke kõrvalmõjusid. Nad võivad püsivalt silmalaugude tooni muuta, põhjustada ärritust, sügelust, karvakasvu mujal näol.

Mõnel puhul on ka leitud, et nad suurendavad silma siserõhku. Näiteks USA ravimiamet (FDA) on välja andnud juba mitu sellekohast hoiatust.

Ripsmete ja silmade tervise seisukohalt ei ole hea mõte ka tillukeste kristallide paigaldamine ripsmepiirile. Lisaks sellele, et nad baktereid koguvad, on nad tegelikult ka väikesed teravad detailid, mis on silma sattudes ohtlikud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.