Pelgulinna sünnitusmaja enneaegsed beebid saavad annetajate toel elupäästva raviaparatuuri

Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Kaubanduskeskustes kogutud annetuste toel soetatakse Pelgulinna sünnitusmajale fiiberoptiline larüngoskoop, et parandada nii beebide kui emade ravi kvaliteeti. 

Pelgulinna sünnitusmaja naistekliiniku ülemarst dr Piret Veerus selgitas, et fiiberoptilise larüngoskoobi abil saab nii sünnitajate kui pisikeste beebide intubeerimist ehk hingamistoru viimist hingamisteedesse teha ohutult ja edukalt. Fiiberoptiline larüngoskoop on sünnitusmaja personalile hädavajalik vahend, sest võimaldab arstidel hinnata ja ravida vastsündinute ning sünnitajate hingamisteede probleeme.

Sünnitusmajade fondi juhatuse liige Laine Randjärv ütles, et sündimuse teema on olnud viimasel aastal erilise fookuse all, sest see on drastiliselt vähenenud. “Ka on enneaegsete laste sünd maailmas tervikuna tõusutrendis. Seetõttu on iga abi väga teretulnud, et saaksime soetada järjest kallinevat, aga väga kvaliteetset ja paljude võimalustega aparatuuri haiglatele,” lausus Randjärv. 

Sünnitusmajade fond on annetajatelt laekunud summasid kasutanud nii sünnitusmajadele meditsiiniseadmete ostuks kui ka koolituste läbiviimiseks. “Oleme ju kõik kursis, et riik püüab eelarve kulutusi kokku tõmmata paljudest valdkondadest, sest kaitsekulud on tõusnud prioriteediks. Annetused heategevuseks on vähenenud inimeste majandusliku ebakindluse tõttu. See on täiesti mõistetav, ent loodame siiski lahkete inimeste abile, et soetada sünnitusosakondadele vajalikku aparatuuri ja aidata korraldada koolitusi,” sõnas Randjärv.

Pelgulinna sünnitusmaja fiiberoptiline larüngoskoop soetatakse Kristiine ja Rocca al Mare keskustes kogutud annetuste toel. Keskuste juhi Kristjan Maaroosi sõnul toetati sünnitusmajade fondi ligi 20 000 euroga. Samuti tehakse annetuse abil koolitusi moodsa aparatuuri kasutamiseks sünnitusmajades üle Eesti.

Tänu keskuste külastajatele ja annetajatele soetati aasta varem Pelgulinna sünnitusmajale enneaegse vastsündinu simulatsiooninukk, mille abil on suudetud parandada enneaegsete laste ravi kättesaadavust ja taset üle Eesti. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.