Pelgulinna sünnitusmaja sai kõrgtehnoloogilise seadme vastsündinute abistamiseks

Fiiberoptiline larüngoskoop on vajalik vastsündinute abistamiseks hingamisprobleemide korral.Foto: Lääne-Tallinna Keskhaigla

Heade annetajate abiga soetati Pelgulinna sünnitusmajale fiiberoptiline larüngoskoop, mis on vajalik vastsündinute abistamiseks hingamisprobleemide korral.

Lääne-Tallinna Keskhaigla vastsündinute osakonna ülemarsti dr Pille Saiki sõnul saab uue seadme abil teha beebide intubeerimist ehk hingamistoru viimist hingamisteedesse, aga ka surfaktandi (hingamist abistava ravimi) manustamist enneaegsetele vastsündinutele ohutumalt ja edukamalt.

„Tegemist on invasiivsete protseduuridega, millega alati kaasneb risk ebaõnnestuda ja mis on enamasti ka aegkriitilised. Larüngoskoop, mis on valgustatud kaabli kaudu ekraaniga ühendatud, viiakse pisikesele patsiendile suhu ja kurgus nähtav vaatepilt visualiseerub ekraanile. Nii näeme häälepeaelu paremini ja saame teha vajalikke hingamisteede protseduure vastsündinule varasemast oluliselt kiiremini, vähem valulikuna ja vähem traumeerivana,“ lisas arst.

Seadme soetamiseks vajalik summa koguti Cityconile kuuluvates Kristiine ja Rocca al Mare keskustes toimunud heategevuskampaania raames, kus Citycon annetas kõikide möödunud aasta detsembris ostetud kinkekaartide summast 5 protsenti Sünnitusmajade Fondile sooviga toetada uue elu algust Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliinikus. Kampaaniaga koguti ligi 20 000 eurot.

„Oleme südamest tänulikud Cityconi juhtidele, kes on soovinud toetada nende piirkonnas asuvat sünnitusmaja, et saaksime pakkuda kõige pisematele patsientidele parimaid tingimusi elu esimestel minutitel, tundidel ja päevadel. Suur tänu ka Sünnitusmajade Fondile ja kõikidele headele inimestele, kes kampaaniasse panustasid,“ ütles dr Veerus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.