Lastele sobivas ravimvormis antibiootikumide kättesaadavus on Eestis piiratud

Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Seoses üleeuroopaliste tarneraskustega on lastele sobivas ravimvormis antibiootikumide kättesaadavus Eestis piiratud.

Ravimiameti teatel on hetkel on hulgimüügis ja apteekides saadaval Ospen 400000RÜ/5 ml suukaudne suspensioon (fenoksümetüülpenitsilliin) ja Bactrim 40 mg + 8 mg/ml siirup (sulfametoksasool + trimetoprim).

Teiste lastele sobivas ravimvormis antibiootikumide varu hulgimüügis on lõppenud, kuid vähestes apteekides on veel saadaval amoksitsilliin + klavulaanhape, klaritromütsiin, asitromütsiin, tsefuroksiim, tsefadroksiil ja tsefprosiili.

Ravimiamet on koostöös arstide erialaseltsiga lubanud erandkorras Eestisse tuua sama toimeaine sisalduse ja näidustusega ravimeid võõrkeelses pakendis, millel on müügiluba teistes Euroopa Liidu riikides. Hulgimüüjad otsivad selliste ravimite tarnevõimalusi, kuid üleeuroopalise tarnehäire olukorras võib ravimite saabumine võtta aega ning saabuvad kogused ei pruugi kohe tagada kõikide apteekide ja patsientide varustamise ravimiga.

Praegustel andmetel jõuab mai keskpaigas Eestisse lastele sobivas ravimvormis amoksitsilliin + klavulaanhape ning mai lõpus amoksitsilliin. Teiste antibiootikumide tarneinfo on selgitamisel.

Tableti vormis on antibiootikumid praegu saadaval. Sega palub ravimiamet tarneraskuste perioodil arstidel eelistada tablettravi nendele lastele, kes suudavad ise tabletti neelata ning kellele on tableti annus sobilik.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.