Matkale minnes soovitab Maiu alustada nii julgelt ehk külmalt kui võimalik. „Suurepärane, kui tunned matka alguses, et sul on pisut jahe, sest sa hakkad oma keha liikumisega sooja tootma ja nii saavutad mõne aja möödudes täpselt õige temperatuuri,” märgib ta. Kui alustad liiga paljude riietega, hakkad liikudes higistama ning siis pead nagunii pausi tegma ja kihte vähemaks võtma. Lõunapausi ajal pane kihte jälle juurde, et külm naha vahele ei poeks.
2. Riietu lohvakalt
Maiu sõnul kipuvad inimesed matkale minnes valima riideid, mis istuvad täpselt seljas, et ilus välja näha. Ometi pole keha ümber jopest suurt kasu, kui sinna alla ei saa kihte lisada. „Meid hoiab soojas õhk, mis kihtide vahele jääb, mitte riidekiht ise. Mida rohkem kihte, seda soojem on. Kui surume riidekihid tihedalt üksteise vastu, surume õhu kihtide vahelt välja ja nii hakkabki õues olles külm,“ selgitab ta ja julgustab lohvakaid riideid laenama nii isalt, vanaisalt kui peikalt.
3. Pane selga mitu kihti riideid
Nullilähedase ilma või väikeste miinuskraadide puhul soovitab Maiu panna selga kolm kihti ülemisi riideid: alla soe aluspesu, keskele fliis ja peale jope. Kui jope on paks, võivad kihid olla ka õhemad, et liikudes liiga palav ei hakkaks. „Kui on lörtsioht, pane kindlasti jalga veekindlad jalanõud, sest varbad on tavaliselt esimesed, mis külmetama hakkavad. Matkajalanõud võiksid olla nii suured, et sinna sisse ka villane sokk mahuks. Kui on väga märg, pane jalga kasvõi kummid, aga peaasi et varbad märjaks ei saaks,“ ütleb Maiu.
4. Kasuta rasvapõhist näokreemi
Talvel on oluline kaitsta näonahka nii palju kui võimalik. Kui õues on -5 külmakraadi, võib see väiksema tuule korral naha peal tunduda nagu -10 kraadi. Sellepärast ei ole hea kasutada talvel õues olles veepõhiseid näokreeme, sest need võivad soodustada külmakahjustuste tekkimist.