Suusatreenerid annavad nädala jooksul üle Eesti 100 tasuta suusatundi

Terviseradadel suusatamas.Foto: Jarek Jõepera

15. jaanuaril stardib taas suusaliidu ja terviseradade projekt “100 suusatundi”, mille raames annavad Eesti endised tippsuusatajad ja kümned treenerid ühe nädala jooksul üle Eesti algajatele ja harrastajatele tasuta suusatunde. 

Tasuta suusatunnid on mõeldud lastele ja noortele, kes pole veel kunagi suusatanud või täiskasvanutele, kelle viimased suusasõidud on jäänud aastate taha. Treeningud toimuvad pea kõikides maakondades, kokku enam kui 40 suusarajal, mille eest kannavad igapäevaselt hoolt Eesti terviseradade rajameistrid.

Oma tarkusi jagavad seitsme päeva jooksul kokku ligi 50 treenerit, teiste hulgas Eesti endised suusatipud Kristina Šmigun-Vähi, Tatjana Mannima, Raul Olle, Peeter Kümmel, Anti Saarepuu, Kaili Ots ja Vahur Teppan. Ühtlasi annab Paides suusatunni Ironman Tallinn triatloni vedur Ain-Alar Juhanson.

Lisaks on sel aastal kavas mitmed edasijõudnutele mõeldud pikemad suusamatkad, mille eestvedajate seas on ka näiteks tuntud näitleja Veikko Täär ja endine suusataja Timo Simonlatser.

Suusaliidu tegevjuht Kristjan Koll, kes annab oma kaks suusatundi Harjumaal, on meeldivalt üllatunud, kui suur on rahva huvi “100 suusatundi” projekti vastu. “Eelmisel aastal oli meil suusatreeningutel üle 1200 inimese, mis on hea tõestus, et huvi suusatamise vastu on rahva seas suur,” sõnas Koll. 

“Seetõttu on meie eesmärk missiooni jätkata ja innustada järgmiseid algajaid kodust välja tulema, et nad saaksid osa kaunist talvest ja suurepäraselt ettevalmistatud terviseradadest, mida jagub üle terve Eestimaa. Usun, et palju on ka neid, kes on just siit projektist saanud külge suusatamispisiku, mis on viinud ta Tartu Maratonile,” lisas Koll.   

Terviseradade juhataja Assar Jõepera sõnul on praegu üle Eesti rohkem kui 90 korralikult hooldatud suusarada enam kui 700 sõidukilomeetriga. „Sarnaselt eelmisele talvele, on alates novembrikuust olnud võimalik enamikel terviseradadel üle Eesti suusatada. Rajameistrid teevad head tööd selle nimel, et suusatamine oleks nauding,“ rääkis Jõepera. „Meil on hea meel koos suusaliiduga anda tõuge selleks, et eestlaste rahvussport, suusatamine, jõuaks veel rohkemate inimesteni.“ 

Käesoleva aasta projekti teeb Jõepera sõnul eriliseks see, et “100 suusatunni” raames on rohkelt suusaõpetuse tunde lastele. „Me ootame kõikide lapsevanemate aktiivset kaasalöömist ja lastega suusakoolitustele tulemist. Talvisel ajal, ilusas looduskeskkonnas suusatamine on üks kõige meeldivamaid liikumise vorme,“ märkis Jõepera.

Tasuta suusatundide nädal saab väärilise punkti pühapäeval, 21. jaanuaril, kui tähistatakse ülemaailmset lumepäeva. Sel puhul toimuvad erinevates spordikeskustes üle Eesti mitmed pereüritused, et innustada just lapsi ja noori suusaspordiga tegelema. Nõmmel annab sel puhul lastele ja noortele suusatunde maailmameister ning kahekordne olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi.

Kuidas suusatunnis osaleda?

Tasuta suusatundidesse tuleb registreeruda veebilehel suusaliit.ee/100suusatundi või läbi trennirakenduse SCULT.

Treeningule on kõik osalejad oodatud oma suusavarustusega. Kui endal pole suuski, saapaid ja keppe, siis uuri kas konkreetses treeningpaigas on olemas suusalaenutus.  

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.