Suusatreenerid andsid möödunud nädalal tasuta suusatunde enam kui tuhandele huvilisele

Pühapäeval, 21. jaanuaril toimusid rahvusvahelise lumepäeva puhul spordikeskustes üle Eesti erinevad pereüritused. Enam kui 200 last said sel päeval osa oma elu esimesest suusatunnist. Fotol on Tartu väikesed suusatajad oma esimesi suusasamme seadmas.Foto: Suusaliit

Eelmisel nädalal, 15.-21. jaanuarini toimus suusaliidu ja terviseradade projekt “100 suusatundi”, mille raames andsid Eesti endised tippsuusatajad ja kümned treenerid ühe nädala jooksul Eesti terviseradadel algajatele ja harrastajatele tasuta suusatunde. 

Tasuta suusatundide nädal sai väärilise punkti pühapäeval, 21. jaanuaril, kui tähistati ülemaailmset lumepäeva. Sel puhul toimusid erinevates spordikeskustes üle Eesti mitmed pereüritused, et innustada just lapsi ja noori suusaspordiga tegelema. Nõmmel andis sel puhul lastele ja noortele suusatunde maailmameister ning kahekordne olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi ning Tartus said oma esimese suusatunni Vahur Teppani käe all enam kui 130 last.

Eesti Suusaliidu tegevjuht Kristjan Koll rõõmustas tänavuse rohke osavõtu üle. „Projekt „100 suusatundi“ tõestab ikka ja jälle, et huvi suusatamise vastu on tegelikult väga suur. Meie missioon on jätkata ja innustada algajaid, olenemata nende vanusest, kodust välja tulema ja kaunist talvest osas saama,“ rääkis Koll. „Järjest rohkem jõuab oma päris esimesse suusatundi ka lapsi. See innustab kõiki treenereid, sest näeme, kuidas järelkasv sirgub.“

Tartu väikesed suusatajad oma esimesi suusasamme seadmas ja treener Vahur Teppanilt näpunäiteid saamas.Foto: Suusaliit

Terviseradade juhataja Assar Jõepera sõnul oli “100 suusatunni” nädalal suusahuvilistele avatud rohkem kui 90 korralikult hooldatud suusarada enam kui 700 sõidukilomeetriga. „Suusatamist võib pidada eestlaste rahvusspordiks, seega on eriti hea meel näha, et Eestimaa loodust tullakse järjest enam nautima terve perega. Terviseradade eesmärgiks on pakkuda võimalikult paljudele Eesti elanikele aastaringselt tasuta värskes õhus liikumise võimalusi ja seeläbi populariseerida tervislikke eluviise,“ rääkis Jõepera.

„Võrreldes eelmise aasta suure sulaga, oli tänavune suusanädala ilm väga hea ja suusarajad rajameistrite poolt ideaalselt hooldatud. Kindlasti kordame aktsiooni koos suusaliidu ja suusatreeneritega ka järgmisel aastal,“ lubas Jõepera.

Projekti „100 suusatundi“ tasuta suusatundidesse olid oodatud nii lapsed ja noored, kes polnud veel kunagi suusatanud või täiskasvanud, kelle viimased suusasõidud jäid aastate taha. Treeningud toimusid kõikides maakondades, kokku enam kui 40 suusarajal, mille eest kannavad igapäevaselt hoolt terviseradade rajameistrid.

Oma tarkusi jagasid seitsme päeva jooksul kokku ligi 50 treenerit, teiste hulgas Eesti endised suusatipud Kristina Šmigun-Vähi, Tatjana Mannima, Raul Olle, Peeter Kümmel, Anti Saarepuu, Kaili Ots ja Vahur Teppan. Ühtlasi andis Paides suusatunni Ironman Tallinn triatloni vedur Ain-Alar Juhanson ning toimusid mitmed pikemad suusamatkad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.