Tallinn avab suveks kõik koolistaadionid

Koolistaadion.Foto: Ilja Matusihis/Tallinna Linnameedia

Tallinna linnavalitsus plaanib alates 13. juunist kuni 30. augustini avada linnaelanikele tasuta sportimiseks kõik munitsipaalkoolide staadionid ja spordiväljakud, mis ei ole parasjagu remondis.

Tallinna koolistaadionid avatakse neljandat suve järjest. Igal aastal on võõrustavate staadionite hulk kasvanud ning osapoolte kogemus on olnud igati positiivne. Sellel suvel on linna eesmärgiks avada üle 40 koolistaadioni. 

Staadionid avatakse tasuta kasutamiseks alates 13. juunist kuni 30. augustini iga päev kell 10.00–21.00. Esimest korda paigaldatakse spordiväljakutele ka sporditarvikute kastid, kus on tasuta kasutamiseks pallid ja muu inventar.

„Kauaoodatud suvevaheaeg algab peagi ning soovime, et lapsed naudiksid suve õues liikudes. Nõnda oleme otsustanud avada kogu suveks Tallinna koolide spordiväljakud kõigile linlastele, et laiendada sportimisvõimalusi nii noortele kui ka täiskasvanutele,“ märkis Tallinna linnapea Jevgeni Ossinovski.

„Staadionite avamine suvel võimaldab noortel tegeleda spordiga ka väljaspool kooliaega, mis toetab tervislike harjumuste kujunemist juba varajases eas. Samuti liidab see kogukondi, pakkudes võimalust ühisteks tegevusteks,“ lisas Ossinovski.

Abilinnapea Aleksei Jašin lisas, et paljud koolistaadionid on hiljuti renoveeritud, pakkudes kvaliteetseid ja mitmekesiseid spordivõimalusi. „Suvevaheajal, kui staadioneid õppetööks ei kasutata, on mõistlik avada need sportimiseks ja vaba aja veetmiseks linna elanikele. Nii ei jää meie suurepäraselt varustatud spordiplatsid suveks tühjaks, vaid pakuvad täiendavat võimalust aktiivseks liikumiseks ja treeninguteks linnaruumis,“ rääkis ta.

Jašin avaldades ühtlasi lootust, et spordiväljakuid kasutatakse heaperemehelikult: „Ootame sportima kõiki lapsi ja täiskasvanuid, kuid palume kindlasti järgida staadionite ja väljakute kodukorda!“      

Staadionitel toimuvate regulaarsete treeningute ja liigamängude korraldamise eest võivad koolid küsida renditasu. Broneeritud aegade info lisatakse Tallinna haridusameti kodulehele. Renoveerimisel olevaid staadioneid suvevaheajaks ei avata.

Staadionite avalikku kasutamist korraldab Tallinna haridusamet. Staadionite igapäevase avamise ja sulgemise ning heakorra küsimustega tegelevad linnaosavalitsused.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.