Tartu Ülikooli Kliinikumi kriisijuhtimismeeskonna juht professor Joel Starkopf tõdes, et tagamaks erakorraline abi ja COVID-19 patsientide ravi ning selleks vajalik personal, tuleb paraku ravitööd piirata.
Ta selgitas, et piiramine tähendab seda, et Kliinikumis vähendatakse plaanilist statsionaarset kirurgilist tööd kuni 50 protsendi ulatuses, et vabastada anesteesiapersonal, õed ja arstid intensiivravi võimekuse tagamiseks.
Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) avas 1. märtsil Ravi tänava ortopeediaosakonna pinnal oma kolmanda COVID-osakonna. Seoses COVID-ravi vajaduse mahu olulise suurenemisega on plaanilist ravi kirurgilistel ja siseerialadel tugevasti vähendatud.
“Iga COVID-osakond, mille avame, tähendab, et plaaniline ravi jääb selle arvelt ära,” ütles ITK juhatuse esimees dr Ralf Allikvee.
Ta selgitas, et kui tavaosakonna kohta on vaja üht meedikut, siis koroonaosakonnas rohkem. Kaitseriietusega üle kolme tunni järjest tööd teha ei suuda ja see ongi viinud personalinappuseni. “Voodikohti veel annab kohandada, aga inimeste hulk hakkab ammenduma,” oli Allikvee murelik.
Praeguse nakkusfooni jätkudes langeb arstiabi kättesaadavus olulises ulatuses ja kiires tempos veelgi
Põhja-Eesti Regionaalhaigla valmistub COVID-ravi täiendavaks eskaleerimiseks, avades täna COVID-raviks teise kõrgema astme intensiivraviosakonna.