Uudis

Digiregistratuuri ootejärjekorras sai lihtsa nipiga teistest ette trügida

Kuvatõmmis patsiendiportaali sisselogimise vaatest.Foto: Kuvatõmmis/Geenius Meedia

Täiendatud: TEHIK eemaldas võimaluse järjekorras ette trügida. Ettetrügimiseks oli vaja teada lihtsalt TARA URLi, mis suunas edasi patisendiportaali.

Tänasest saavad kõik 40+ vanuses inimesed patsiendiportaali digilugu.ee kaudu broneerida aega koroonaviiruse vastaseks vaktsineerimiseks. Kuna huvi broneerimise vastu on suur, piiras tervise ja heaolu infosüsteemide keskus (TEHIK) süsteemile ligipääsu.

Patsiendiportaalis on hetkel ootejärjekorras üle 12 000 inimese ja ooteaeg sisenemiseks üle tunni. Piirangust hoolimata levib internetis lihtne nipp, kuidas saab ootejärjekorras teistest ette trügida ning seega pääseda kiiremini broneerimise juurde. Broneeringusüsteem kontrollib siiski, kas aega kirja panna sooviv isik on õiges vanuserühmas.

Süsteemide toimimise huvides ei avalda Geenius konkreetse nipi detaile, kuid selle ärakasutamiseks ei pea olema ei nii-öelda häkker ega itipoiss, vaid piisab kasvõi sellest, kui oled enne tänast vähemalt korragi loginud patsiendiportaali sisse. 

Nipi kasutamine tagab ligipääsu ka patsiendiportaali teistele funktsioonidele ehk nii saab näha näiteks analüüside ja uuringute tulemusi.

Geenius on küsinud kommentaari ka riigi infosüsteemi ametilt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.