Plaanis on aga paarikilomeetrine loodusrännak, “mõõdukas koguses desinfitseerimisvahendeid” (ürituse juures selgitatakse, et see tähendab pitsi-paari osaleja kohta, ehkki enne räägitakse ka välispidisest desinfitseerimisest), küüslaugu- ja ingverivaagen, saun ja veeauk.
Sarnaseid “koroonapeletusmatku” on Avasta Eesti korraldanud ka varem, ka näiteks 18. märtsil oli sihtkohaks Pärnumaa.
“Elu ei saa üldise massihüsteeria tõttu seisma jääda”
Tervisegeenius küsis korraldajatelt ka järgi, kas retk ikka toimub, kas “koroonapeletusmatku” plaanitakse ka tulevikus ning kas kuidas plaanitakse täita eriolukorra nõudeid – näiteks sel nädalal kehtima hakanud reeglit, et avalikus kohas võib korraga viibida kaks inimest, kusjuures järgmise kahese grupiga peab olema vähemalt kaks meetrit vahet.
Avasta Eesti nimel vastanud Marko Kaldur ütles Geeniusele, et matkade korraldamisega ning koroona ja muude tõbede jms peletamise ürituste läbi viimisega minnakse igal juhul edasi. Ta lubas, et lähtutakse hetkenõueteks, näiteks riiklikest piirangutest.
“Elu ei saa üldise massihüsteeria tõttu seisma jääda – seda, kui laastavalt mõjub sunnitud kodus/kabinetis logelemine ajutegevusele, seda peegeldavad ilmekalt needsamad jaburad piirangud,” teatas Kaldur.
“Teeme omalt poolt kõik, et tervemõistuslikud inimesed saaksid jätkuvalt looduses käimist nautida. Vähemalt piirangute raames, kui teisiti võimalik pole,” lisas Avasta Eesti esindaja.