Uudis

Eesti jalgpalli liit soovib tavatreeningutega alustada esmaspäevast, publikuta mängudega kahe nädala pärast

Eesti jalgpalli liit taotleb vabariigi valitsuselt luba alustada Eesti jalgpalli meeste Premium liiga võistkondadel kontaktsete treeningutega hiljemalt tuleva nädala esmaspäevast, pidada treeningmänge 14. maist ning taaskäivitada ilma publikuta peetav Premium liiga mängud 19. maist.

Peaministrile ja kultuuriministrile saadetud kirjas tuuakse välja, et treeningprotsessi ja võistlustega alustamine ülalmainitud kuupäevadel on hädavajalik selleks, et mängida Premium liiga hooaeg lühendatud mahus lõpuni.

Liidu kriisikomisjon on töötanud välja üksikasjaliku ja vastutustundliku plaani nii kontaktsete treeningute kui ka mängudega alustamiseks. Trennides järgitakse 2+2 printsiipi, grupid koosneksid maksimaalselt kümnest inimesest, mängijad ei tohi palli kätega katsuda ega peaga lüüa.

Mängijad annavad koroonaviiruse proovi

Eesti jalgpalli liidu president Aivar Pohlak saatis peaminister Jüri Ratasele ja kultuuriminister Tõnis Lukasele kirja, milles taotles valitsuselt luba alustada järgmisest nädalast kontaktsete treeningutega. Kirjas on toodud välja detailsed tingimused, mida treeningutel ja ka mängudel, mida peetakse ilma publikuta, hakatakse järgima ning need töötati välja koostöös Saksamaa jalgpalliliiduga.

Lisaks sellele, et mängijad ei tohi palli kätega katsuda ning peaga lüüa filmitakse kõik treeningud üles ja COVID-19 haiguse suhtes testitakse kõik mängijad ja klubitöötajad.
Treeningute alustamiseks on liit kehtestanud kokku 19 tingimust ja nõuet, mida peab järgima ning ka seitse punkti, mis on treeningutel kindlasti keelatud. Tavapärase töörütmi taastamine on jagatud kolme etappi, mille järgselt toimub analüüs.

Näiteks võivad mängijad kasutada ainult individuaalseid joogipudeleid, mängule määratud pallipoisid ja tüdrukud peavad olema vähemalt 18-aastased, alla 18-aastastel mängijatel on lubatud osaleda vaid lapsevanema kirjalikul nõusolekul, jalgpallistaadionid ja väljakud on kõrvalistele inimestele suletud ning kõik mängijad, klubid ja muu personal kinnitab kirjalikult, et neil ei ole koroonaviirust diagnoositud ega ka sellele viitavaid haigussümptomeid.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.