Grippi haigestumine väheneb aeglaselt: nädalaga lisandus 159 laboratoorselt kinnitatud gripijuhtu

Kõige enam haigestuvad grippi lapsed.Foto: Shutterstock

Eelmisel nädalal kinnitati laboratoorselt 159 gripijuhtu, kokku registreeriti 352 gripijuhtu. Grippi ja ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine on püsinud stabiilsena väikese langustrendiga. 

Eelmisel nädalal registreeriti 2993 ägedate respiratoorsete nakkuste haigusjuhtu, neist 44,5% olid kuni 14-aastased lapsed. Grippi haigestumine väheneb aeglaselt. Gripiviirus levib kõikides vanuserühmades, grippi haigestumuse intensiivsus on jätkuvalt keskmisel tasemel.

TEHIKu andmetel oli viimase kahe nädala jooksul gripi tõttu haiglaravi vajanud 74 patsienti. Hooaja algusest ehk 2023. aasta 40. nädalast on hospitaliseeritud kokku 1157 inimest. Hospitaliseeritud patsientidest on olnud gripi vastu vaktsineeritud 7,42%. Esialgsetel andmetel on sel viirushooajal esinenud 80 gripi kaasuva ja põhihaigusega seotud surmajuhtu. 96% gripi tõttu surnutest olid vanuserühmas 60 aastat ja vanemad. Surnute mediaanvanus oli 79 aastat.

Eelmisel nädalal lisandus 196 COVID-19 haigusjuhtu. Registreeritud haigusjuhtude üldarv on nädalaga vähenenud 22,2% võrra. Haiglate edastatud andmetel hospitaliseeriti 23 patsienti nii COVID-19 põhi- kui ka kaasuva haigusega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.