Gripi ja koroona levik on Eestis laialdane, ringlusse jõudis ka B-gripiviirus

Gripi tundemärkideks on kiirelt tõusev kõrge palavik, peavalu, kuiv köha ja/või nohu, väsimus ja nõrkus, lihase- ja liigesevalu.Foto: Shutterstock

Möödunud nädala jooksul registreeriti 3162 ägedate respiratoorsete nakkuste haigusjuhtu, neist pea kolmandik olid kuni 14-aastased lapsed. Arstide poole pöördunute arv püsib stabiilsena.

Grippi haigestunute arv kasvas 11% võrra – nädalaga registreeriti kokku 538 gripijuhtu, millest 253 juhtu kinnitati laboratoorselt. Gripiviirus levib kõikides vanusrühmades. Hetkel ringleb Eestis üheaegselt kaks A-gripiviiruse alatüüpi, ringlusse jõudis ka B-gripiviirus.

Viimase kahe nädala jooksul vajas gripi tõttu haiglaravi 132 patsienti. Hooaja algusest on kokku hospitaliseeritud 434 inimest. Esialgsetel andmetel on sel hooajal kokku olnud 23 gripi kaasuva ja põhihaigusega seotud surmajuhtumit. Surnute mediaanvanus on 68 aastat.

Nädala jooksul lisandus 1805 COVID-19 haigusjuhtu. Registreeritud haigusjuhtude üldarv on vähenenud 33,7% võrra. Haiglate edastatud andmetel hospitaliseeriti nädala jooksul 134 patsienti, neist põhihaiguse tõttu 51 inimest. Intensiivravi vajas neli patsienti, juhitaval hingamisel oli üks patsient. Haiglate poolt edastatud esialgsetel andmetel esines viis COVID-19 kaasuva ja põhihaigusega seotud surmajuhtumit.

Praegu on käes intensiivne viiruste hooaeg, mistõttu on eriti oluline tähelepanu pöörata oma tervisele ja ennetusmeetmetele. Nii gripi kui ka COVID-19 puhul võivad tervetel inimestel olla väga kerged sümptomid: kerge köha ja nohu, kurguvalu. Haigena koolis või tööl käimine koormab organismi ja võib raskendada haigusekulgu.

Riskirühma ja enda kaitseks on oluline ka kergete haigustunnustega püsida kodus ja vältida lähikontakte. Riskirühmade jaoks võib nii gripp, COVID-19 kui ka RSV tähendada rasket haiguskulgu ja haiglaravi.

Pea meeles!

  • Haigena püsi kodus!
  • Riskirühma inimesi külasta vaid siis, kui oled terve.
  • Kahtluse korral testi ennast. Pea meeles, et haiguse esimestel päevadel ei pruugi kiirtest usaldusväärset tulemust anda. Vajadusel korda testi mõni päev hiljem.
  • Haigestumise korral võta ühendust perearstiga või nõuandeliiniga 1220.
  • Riskirühma inimesena väldi rahvarohkeid kohti või kanna seal maski.
  • Vaktsineeri ennast, kui pole seda veel jõudnud teha.
  • Järgi üldiseid hügieenireegleid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.