Uudis

Eestisse reisimisel ei tule enam koroonatõendit esitada

Tänaseks on koroonatõendid ja maskikohustus Eestis kadunud.Foto: Shutterstock

Valitsus tunnistas kehtetuks korralduse, millega nõuti kolmandatest riikidest saabunud kodanikelt koroonatõendit ehk tõendit vaktsineerituse, läbipõdemise või enne Eestisse saabumist tehtud negatiivse tulemusega koroonatesti kohta.

Terviseameti hinnangul ei ole praegu tõenäoline, et kolmandate riikide kodanike hulgas on nii märkimisväärsel hulgal nakatunuid, et see mõjutaks epidemioloogilist olukorda Eestis.

Riigipiiri ületamist reguleerinud korralduse kehtetuks tunnistamisega kaovad piirangud, mis puudutasid väljastpoolt Euroopa Liitu, Euroopa majanduspiirkonda, Šveitsi, Ühendkuningriiki, Andorrat, Monacot, San Marinot ja Vatikani saabuvaid kolmandate riikide kodanikke.

Koroonaviirusesse haigestumine on kogu maailmas langustrendis. Euroopa Liidu 27 liikmesriigist on COVIDiga seotud reisipiirangutest loobunud 18 riiki, samuti Norra, Island, Šveits ja Ühendkuningriik.

Eestis on koroonaviiruse leviku risk alanenud 7 päeva keskmise hospitaliseerimise vaatest rohelisele ehk madalale tasemele.

Lisaks võttis valitsus teadmiseks, et COVIDi karantiini korraldus lõpetab kehtivuse 1. juulist. Selle korraldusega olid seatud piirangud koroonahaigetele ja koroonatõendita lähikontaktsetele. Edaspidi peavad COVIDi haiged lähtuma arsti ettekirjutustest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.