Fotod: esimesed hetked lastekliiniku uues majas

Kliinikumi lastekliinik.Foto: Mana Kaasik / Kliinikum

Esmaspäevast toimuvad kõik Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliiniku ambulatoorsed vastuvõtud L. Puusepa 8 maja M-korpuses. Neljapäevaks on ümber kolinud ka haiglaravi osakonnad ning lastekliiniku erakorraline vastuvõtt.

Lastekliiniku patsientide ja nende lähedaste jaoks on M-korpuses eraldi riidehoid ja registratuur. Sisenemiseks saab kasutada nii N. Lunini kui L. Puusepa tänava poolseid sissepääse ning laste ja lähedaste hõlpsamaks orienteerumiseks on teekond lastekliinikusse märgistatud mänglevalt Pallilooma abiga.

Lastekliiniku erakorraline vastuvõtt toimub alates 24. augustist L. Puusepa 8 maja erakorralise meditsiini osakonnas. Sisenemiseks tuleb kasutada ühist sissepääsu täiskasvanutega L. Puusepa tänava poolt. Erakorralisse vastuvõttu pöörduvate lastega tegeleb eraldi triaažiõde. 

Kliinikumi lasekliiniku uus maja ehk M-korpus rajati koos C-korpusega Maarjamõisa meditsiinilinnaku kolmanda ehitusjärgu raames. M-korpus on kuuekorruseline ning selle brutopind on ligikaudu 20 000 ruutmeetrit. Ravikorpuse tunnusvärviks on sirelililla ning koostöös projekteerijaga on püütud arvestada patsiendisõbralikkusega mitmetes nüanssides – nii näiteks saavad väikesed patsiendid end rõõmustada valides ise oma palatile aknavalgustust. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.