Uudis

Gripijuhte on veel vähe, peamiseks haigestumise põhjustajaks on hetkel rinoviirused

Rinoviirustele on iseloomulikud aevastamine, nohu, vahel esineb ka valulik kurk. Lastel võivad lisanduda köha ja palavik.Foto: Shutterstock

Möödunud nädalal haigestus ägedatesse hingamisteede viirusnakkustesse 3871 inimest, umbes 32%  kõikidest haigestunutest olid lapsed. Terviseameti kinnitusel püsib haigestumine stabiilsena.

Ägedate ülemiste hingamisteede respiratoorsete nakkuste sihipärase uuringu kaudu (sentinel-seire) registreeritud andmete põhjal saab haigestumise intensiivsust hinnata madalaks ning haigestumuse intensiivsus ei ületanud hooajale iseloomulikke näitajaid.

Keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli 291,0. Nakatunute arvu osas maakondade lõikes suuri erinevusi ei ole. Haigestumus on langusrendis kõikides vanusgruppides umbes 13,7% võrra. Haigestunute seas on enim kuni 5-aastaseid lapsi.

Peamiseks haigestumise põhjustajaks on hetkel rinoviirused. Rinoviiruste osakaal moodustab muude viiruste seas nüüdseks 26%, paragripiviiruste osakaal sel nädalal moodustab 17,4% ning SARS-CoV-2 viiruste osakaal vähenes kuni 8,9%. Üksikute juhtudena registreeriti ka A-gripiviiruseid.

Grippi haigestumuse intensiivsust saab hinnata madalaks, gripiviiruse levikut piiratuks. Eelmisel nädalal kinnitati laboratoorselt viis A- ja kaks B-gripiviirust.

2022. aastal on tasuta gripivaktsiin kättesaadav üld- ja erihoolekande teenusel olevatele inimestele, kõigile üle 60-aastastele, rasedatele, kuni 7-aastastele lastele ning gripi riskirühma kuuluvatele alaealistele. Tasuta vaktsiinid jõuavad kohale oktoobri lõpus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.