Harvardi Ülikooli hariduse ja laste arengu professor dr Stephanie Jones ja teadusuuringute koordinaator Sophie Barnes uurivad sotsiaal-emotsionaalsete oskuste toetavate sekkumiste mõju. Kohtumistel ja seminaril Eesti õpetajate ja koolijuhtidega tutvustavad nad sotsiaal-emotsionaalsete oskuste arendamise tähtsust ja mõju õpilastele.
„Uuringud näitavad, et sotsiaal-emotsionaalsed oskused mõjutavad õpilaste heaolu ja ka õppeedukust. Seda mitmes mõttes: õpilastel, kes on sotsiaal-emotsionaalselt pädevamad, on suurem tõenäosus omada häid suhteid eakaaslastega, tunda ennast kooliga rohkem seotuna, olla rohkem motiveeritud õppima ja sellest tulenevalt saada ka paremaid õpitulemusi,“ rääkis Peaasi.ee haridusvaldkonna juht Marit Kannelmäe-Geerts.
„Sotsiaal-emotsionaalne pädevus, mida võib nimetada ka 21. sajandi oskuseks on kõik see, mis meid inimestena toetab – meie suhet enda ja teistega. Ilma nende oskusteta võib meil akadeemiliselt olla vägev kohver kaasas, aga meil on keeruline seda rakendada, kui sotsiaal-emotsionaalsete oskuste pagas tühi. Seda nii koolis kui ka hilisemas töö- ja pereelus,“ selgitas Kannelmäe-Geerts.