Uudis

Hiiumaa haigla vajab riigilt ligi 4 miljonit eurot lisaraha

Foto: Shutterstock

Hiiumaa vald küsib riigilt Hiiumaa haigla ja tervisekeskuse rekonstrueerimiseks kokku 3,83 miljonit eurot lisaraha.

„Kui riigi poolt vajalikke lisavahendeid ei leita, siis jääb Hiiu maakond ainukeseks piirkonnaks Eestis, kus puudub kaasaegne tervisekeskus ning soovitud arengud jäävad kättesaamatuks,” kirjutas Hiiumaa abivallavanem Liisi Mäeumbaed sotsiaalkaitseminister Signe Riisalole.

„Hiiumaa haigla on maakonna ainus üldhaigla ning pidades silmas piirkonna saarelisust, kus aasta jooksul võib olla 5–10 ööpäeva, kui mandrile liikumine ilmastikuolude tõttu on võimatu, äärmiselt vajalik siin elavatele ja viibivatele Eesti elanikele,” lisas abivallavanem.

Hiiumaa valla eelarves on tervisekeskuse ajakohastamiseks ette nähtud 253 000 eurot. Haigla investeeringu projekt on käivitatud haigla peahoone rekonstrueerimiseks ja kaasaegse erakorralise meditsiiniosakonna ehitamiseks, milles on isolatsioonipalat.

Tervisekeskuse rajamine ja Hiiumaa haigla rekonstrueerimine moodustavad omavahel terviklahenduse. „Lisarahastust leidmata ei teostu kumbki, sest projektid on omavahel seotud ning tervisekeskust ei saa rajada, kui ei saa tehta rekonstrueerimistöid haiglas,” märkis Hiuumaa abivallavanem.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.