Ida-Tallinna Keskhaigla avas rinnakeskuse

Ida-Tallinna Keskhaigla rinna tervise kabinetis on 12 tegevusaasta jooksul käinud üle 60 000 patsiendi.Foto: Ida-Tallinna Keskhaigla

Suurenenud tähelepanu rinnahaigustele nõuab meditsiinisüsteemilt valmisolekut rinnamurega patsiendi kvaliteetseks teenindamiseks ning selleks lõi Ida-Tallinna Keskhaigla nüüd spetsiaalse rinnakeskuse.

Tosin aastat tagasi avas Ida-Tallinna Keskhaigla rinna tervise kabineti, mida külastatakse üle 5000 korra aastas. Patsientide huvi rinnakabineti teenuse vastu on suur, sestap astuti nüüd samm edasi ja loodi spetsiaalne rinnakeskus. Haigla eesmärk on veelgi laialdasemalt rinnahaiguste teadlikkust tõsta ja rohkematele patsientidele abi pakkuda.

„Pakume rinnakaebustega patsientidele kiiret ja sujuvat diagnostikat, vähidiagnoosi kinnitumisel multidistsiplinaarset ravi ning edaspidist jälgimist. Oleme olemas mistahes rinnaga seotud mure lahendamisel,“ ütles rinnakeskuse juhataja dr Gabor Szirko.

Rinnakeskuse meeskonnas on oluline roll eriväljaõppe saanud ämmaemandatel, kes korraldavad patsiendi teekonda ja suunavad vajadusel edasi radioloogile ja rinnakirurgile. Nii on kvaliteetne abi paremini kättesaadav rohkematele naistele – mudel, mille on üle võtnud ka teised keskused Eestis.

„Tahame rinnakeskusena olla igakülgseks usaldusväärseks partneriks perearstidele, tervisekeskustele ja polikliinikutele üle Eesti,“ ütles dr Szirko.

Rinnakeskus asub Magdaleena tervisemajas aadressil Pärnu mnt 104 ning vastuvõtule võivad pöörduda nii naised kui mehed. Rinnakeskusesse saab aja broneerida telefonil 666 1900.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.