Uudis

Johnson & Johnson muudab kurikuulsa beebipulbri koostist

Foto: Shutterstock

Johnson & Johnson lõpetab järgmisest aastast talgipõhise beebipulbri tootmise ja müümise üle maailma.

Uudis tehti teatavaks kaks aastat pärast seda, kui farmaatsiakompanii lõpetas beebitalgi müümise Ameerikas. Johnson & Johnsonile on esitatud tuhandeid kahjunõudeid, milles süüdistatakse ettevõtet selles, et talk sisaldab asbestikiudusid, tekitades munasarjavähki, kirjutab BBC.

Kuid Johnson & Johnson on jäänud kindlaks oma seisukohale, toetudes enda sõnul aastakümneid kestnud uuringutele, et talki on ohutu kasutada. 

Ettevõtte teatel müüakse uudse koostisega toodet juba paljudes riikides üle maailma.

Kahe aasta eest teatas Johnson & Johnson, et lõpetab talgipulbri müümise Ameerikas ja Kanadas, sest nõudlus on kahjunõuete ja neis esineva “valeinformatsiooni” tõttu langenud. Küll aga jätkati selle müümist mujal maailmas.

Uudisteagentuuri Reutersi 2018. aastal läbi viidud uurimine näitas, et ettevõte teadis aastakümneid, et nende toodetes leidub asbesti. Reutersi väitel näitasid nii ettevõttesisesed dokumendid, kohtus antud tunnistused kui ka muud tõendid, et 1971. aastast 2000. aastate alguseni tehtud testidest leiti väikeseid asbestikoguseid. Ettevõte on süüdistusi korduvalt eitanud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.