Keelatud ravimimüük: sotsiaalmeedias kaubeldakse lastele mõeldud palavikualandajatega

Ravimeid osta ainult tegevusloaga apteegist.Foto: Shutterstock

Ravimiamet on viimastel päevadel saanud tähelepanelikelt inimestelt vihjeid, et mitmetes sotsiaalmeedia gruppides käib kauplemine lastele mõeldud palavikualandajatega. Amet rõhutab, et seesugune tegevus on keelatud ja võib panna ohtu lapse tervise.

Sotsiaameedia gruppides müüdavatest ravimitest on teavitanud veebikonstaablit, kes keelatud kauplemisega tegeleb ja tegevusel silma peal hoiab. Ravimiamet paneb kõigile südamele, et sotsiaalmeedia gruppides ravimite müümine ja ostmine ei ole õige ega lubatud.

Väljaspool apteeki (sealhulgas Facebookis, erinevates kuulutuste portaalides) ravimite müümine on ebaseaduslik ja selliselt ostetud kontrollimata ravimitega võid panna ohtu enda ja oma lähedaste tervise.

Väljastpoolt apteeki saadud ravim võib olla valesti säilitatud, aegunud või võltsitud. Näiteks võib see sisaldada pakendil märkimata ohtlikke toime- või abiaineid, toimeaine võib üldse puududa või olla pakendil märgitust erineva sisaldusega. Seetõttu ei pruugi ravitulemus vastata infolehes toodule, võib põhjustada kirjeldamata kõrvaltoimeid või mürgistusi.

Pea meeles!

  • Osta ravim ainult apteegist (sh veebiapteegist), millel on tegevusluba (https://rkav.tehik.ee/)
  • Apteekrilt saad parimat nõu ja abi õige ravimi valikul või ravimi puudumisel sobiva alternatiivi leidmisel.
  • Eraisikul ei ole lubatud ei käsimüügi- ega retseptiravimeid avalikult, sealhulgas veebis pakkuda ega turustada. Samuti on keelatud pakkuda või teistele ära anda oma isiklikke ravimijääke.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.