Uudis

Kolm kuud koroonavaktsiini: kui palju on esinenud kõrvaltoimeid?

Foto: Shutterstock

Koroonavaktsiinidega tehti Eestis esimese kolme kuu jooksul ehk 27. detsembrist kuni 29. märtsi hommikuni 255 219 kaitsesüsti. Kokku on sel perioodil esitatud 2959 kõrvaltoime teatist, mis on 1,16 protsenti kasutatud vaktsiinidoosidest. Teise doosiga vaktsineeritutest on haigestunud vaid 0,1 protsenti.

Kõigist kaitsesüstidest 155 023 doosi tehti Pfizer/BioNTechi, 13 902 Moderna ning 86 294 Vaxzevria (endise nimega AstraZeneca) vaktsiiniga.

Kõrvaltoime teatistest 886 on Pfizer/BioNTechi vaktsiini Comirnaty, 43 Moderna vaktsiini ja 2030 teatist Vaxzevria vaktsiini kohta.

Kõik vaktsiinid võivad põhjustada paikseid reaktsioone ja üldnähte nagu peavalu, palavik, väsimus. Need on mööduvad, ent võivad olla häirivad. Reaktsioonid on vajadusel leevendatavad valuvaigisti või paikse külma kompressiga.

Nähud mööduvad üldjuhul paari päevaga. Kõigist vaktsineerimise järgsetest häirivatest kaebustest tuleks perearstile teada anda.

Ravimiamet tuletab meelde, et enne vaktsineerimist tuleks tutvuda vaktsiini infolehega (infolehed leiab ravimiameti veebilehelt siit).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.