Uudis

Koroonaviirusesse haigestumus tõusutrendis: selgi nädalal võib oodata üle 800 nakatunu

Endiselt on olulised ennetusmeetmed, nagu regulaarne kätepesu või desinfitseerimine ja võõrastega distantsi hoidmine.Foto: Shutterstock

Statistiliste näitajate järgi püsib koroonaviirusesse haigestumus stabiilsena, kuid see on osaliselt seotud testimise ja arstide poole pöördumiste vähenemisega, kuna oli pikk pühade nädal. Tegelikkuses on haigestumus siiski kasvutrendis.

Esmaspäeva hommikuse seisuga vajas haiglaravi 97 koroonapatsienti. Eelmisel nädalal avati haiglates 80 uut Covid-19 haigusjuhtumit, positiivsete testide osakaal kasvas pea 15% võrra.

Terviseameti nakkushaiguste osakonna juhataja Hanna Sepa sõnul osutus eelmisel nädalal analüüsitud 5956 testist 801 positiivseks, mis jääb sarnasesse suurusjärku võrreldes eelmise nädalaga.

„Küll aga on oluline arvestada, et pühade tõttu vähenes testimise ja arstide poole pöördumiste arv ning tegelikkuses on nii haigestumises kui ka hospitaliseerimises näha kasvutrendi,“ selgitas Sepp ja lisas, et nakatamiskordaja R on veidi üle ühe (1,03). Hospitaliseerimist arvestava riskimaatriksi järgi on koroonaviiruse leviku riskitase keskmine.

Niisiis on haigestumuse langus pidurdunud. Terviseameti prognoosi järgi võib ka selle nädalaga oodata veidi üle 800 nakatunu.

Viimase seitsme päeva keskmine Covid-19 tõttu hospitaliseeritute arv on 5,7. Esmaspäeva hommikuse seisuga viibib haiglas 97 inimest, millest 50 juhul vajavad patsiendid hospitaliseerimist sümptomaatilise koroonaviiruse tõttu. Nädala jooksul lisandus kolm surmajuhtumit vanuses 74, 83 ja 88 aastat, neist üks oli vaktsineerimata.

7-päeva keskmine uute sümptomaatiliste Covid-19 hospitaliseeritute arv on kasvutrendis, tõusu on märgata ka hospitaliseeritute üldarvus. Tõenäoliselt kasvab hospitaliseeritute arv veel veidi.

Nädala jooksul manustati 595 vaktsiinidoosi, neist uusi vaktsineerimisi alustati 147. Lisa- või tõhustusdoosi on saanud 461 924 inimest. Kogu Eesti elanikkonna hõlmatus kahe vaktsiinidoosiga on 63,7%.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.