Uudis

Lääne-Tallinna Keskhaigla viljatusravikeskuses alustab tööd embrüoloogialabor

Lisatud galerii

Lääne-Tallinna Keskhaigla embrüoloogialabori inkubaator.Foto: Olev Mihkelmaa

Tänasest alustab täismahus tööd Lääne-Tallinna Keskhaigla uuenenud viljatusravikeskus, mille koosseisu on lisandunud täiesti uue sisseseadega embrüoloogialabor.

Varasemalt on Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliinikus asuv viljatusravikeskus pakkunud viljatusraviteenuseid koostöös eralaboriga. Soovides koordineeritumalt planeerida keskuse ja labori ühiseid investeeringuid, arendusi ja koolitusi, loodi haigla koosseisu eraldi IVF-labor ehk embrüoloogialabor. 

„Lääne-Tallinna Keskhaigla embrüoloogialabor on Eestis silmapaistev selle poolest, et meil on võimalik enne siirdamist teostada embrüotele geneetilisi uuringuid,“ märkis naistekliiniku juhataja dr Piret Veerus.

Alates 2010. aastast tegutsenud Lääne-Tallinna Keskhaigla viljatusravikeskuses osutatakse jätkuvalt kõiki viljatusraviteenuseid, sealhulgas kehavälise viljastamise protseduure (IVF, ICSI, FET, IUI), embrüote siirdamiseelset geneetilist testimist, meeste viljakusuuringuid ja ravi ning võimalust kasutada doonormunarakke ja -seemnerakke.

Viljatusravikeskuse eesmärgiks on pakkuda koostöös uue embrüoloogialabori ja viljatusravi spetsialistidega last soovivatele peredele kvaliteetset ja maailmatasemel abi.

„Meie viljatusravikeskusesse on oodatud igas vanuses patsiendid ja leiame lahenduse ka keerulisemate juhtumite korral,“ sõnas de Veerus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.