Uudis

Mari-Anne Härma: valitud kurss toimib, näha on esimesi nakatumiskordaja langusmärke

Minister Kiige sõnul ühiskonna avamisele siiski veel mõelda ei saa

Terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma.Foto: kuvatõmmis

Terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma tõdes esmaspäeval toimunud pressikonverentsil, et riigi valitud kurss toimib – nakatunute arv on püsinud stabiilne juba mitu nädalat ja näha on esimesi langusmärke. Haiglakoormuse vähenemisest Härma sõnul praegu siiski veel kõnelda ei saa.

“Nakatumiskordaja R on langenud 0,9 peale. Kui see jääb samaks, oleme mai alguseks samal haigestumise tasemel kui jõulude ajal,” avaldas Härma.

Ta lisas aga, et haiglaravi mõttes liigume paraku siiski endiselt tõusutrendis, kuid avaldas lootust, et olukord hakkab ehk stabiliseeruma järgmisel nädala. “Kui suudame haigestumise stabiliseerida, läheb umbes kaks nädalat, et stabiliseeruks ka haiglaravil olevate inimeste arv,” tõi Härma välja.

Ta viitas, et tuleval nädalal on terviseametil plaanis taastada ka lähikontaktsetele helistamine, milleks juba mõnda aega piisavalt ressurssi ei ole olnud. Seniks palus Härma kõigilt mõistvat suhtumist ja et positiivse proovi saanud oma lähikontaktseid ise sellest võimalusel teavitaksid.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik märkis koroonaviiruse olukorda kommenteerides, et ühiskonna avamisele siiski veel mõelda ei saa. “Tuleb olla ettevaatlikum, kui piirangute kehtestamisel. Muidu võivad piirangud asjata olla. Aprilli teine pool võib avamiseks olla ennatlik. Oluline indikaator ühiskonna avamiseks on ka see, et riskirühmad saaksid vaktsineeritud,” selgitas minister.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.