Uudis

Maris Jesse tunnistas, et eesti.ee kaudu vaktsineerimisest teavitamine ei toiminud

Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse.Foto: ekraanitõmmis

Kolmapäeval toimunud COVID-19 vaktsineerimise infotunnis selgus, et eesti.ee kaudu vaktsineerimisest teavitamine ei töötanud selliselt nagu kavandati.

Sotsiaalministeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse sõnul taheti vaktsineerimisvõimalusest läbi eesti.ee portaali teada anda eelkõige neile, kes on praegused tööealised inimesed ja sagedased meilikasutajad.

Paraku ei jõudnud esimesel katsel läbi eesti.ee teavituste saatmisel väga suur hulk kirju kohale, mistõttu olid ametnikud sunnitud välja pakkuma teisi strateegiaid.

“Ülejärgmisest nädalast saavad riskirühma kuuluvad inimesed näha selle kohta teavet patsiendiportaali kaudu digiloos,” täpsustas Jesse. Ta lisas, et osa neist on juba vaktsineeritud, kuid teised saavad teada, kas on oodata perearstidelt kutset vaktsineerima.

“Soovisime anda teada ka seda, millal on kutset ligikaudselt oodata, kuid senikaua kuni vaktsiini kogused, mis Eestisse jõuavad, on väga ebaregulaarsed ja suuruses erinevad, näiteks järgmisel nädalal tuleb ühte vaktsiini 4000 doosi ja ülejärgmisel nädalal 40 000, selliste väga suurte kõikumistega ja selliselt, et kuu aega ette ei ole graafikud selged, ei saa me kahjuks ajalisi piire ka mitte nädalate kaupa anda,” rääkis Jesse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.