Uudis

Meremeeste haigla ja nakkuskliinik ühendatakse sügiseks galeriiga

Eskiis: Meremeeste haigla (Paldiski mnt 68) ja nakkuskliiniku statsionaar (Paldiski mnt 66) ühendatakse galeriiga.Foto: Lääne-Tallinna Keskhaigla

Reedel, 3. märtsil asetati nurgakivi galeriile, mis hakkab ühendama Lääne-Tallinna Keskhaigla kaht haiglahoonet – Meremeeste haiglat ja nakkuskliiniku statsionaari.

Galerii võimaldab patsiente transportida ja haiglatöötajatel liikuda ühest hoonest teise kiiresti, ilma õue läbimata. Seega, galerii valmimisel ei vajata kahe haiglahoone vaheliseks patsientide transpordiks enam kiirabi- või haiglasõidukit.

Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimehe dr Arkadi Popovi sõnul ootab kogu haiglapersonal galerii valmimist pikisilmi. „See ei ole kõigest kahe hoone vaheline sild, vaid haigla jaoks on see suur samm edasi, kvaliteedihüpe,” märkis ta.

“Nakkuskliinikus on ravil erakorralised patsiendid, kes vajavad igapäevaselt uuringuid kõrvalhoones, kus on olemas magnet- ja kompuutertomograafid. Samuti saab galerii olemasolul liikuda elustamismeeskond intensiivravist nakkuskliinikusse kõigest kahe minutiga,“ kirjeldas dr Popov.

Hoonete kaugus galeriiga ühendatavate punktide vahel on ligi 120 meetrit. Galerii asukoht jääb autoparklate ja Meremeeste haigla erakorralise meditsiini keskusesse viiva kaldtee kohale.

Galerii arhitektuurse lahenduse autor on Indrek Saarepera (Arhitektuuribüroo Visuaal) ning ehitustöid teostab BauEst. Projekti kogumaksumus on ligi 2,1 miljonit eurot ja see rahastatakse Lääne-Tallinna Keskhaigla vahenditest. Plaanide kohaselt avatakse galerii käesoleva aasta septembris.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.