Uudis

Miks pääseb suusamäele vaid koroonatõendiga?

Kuutsemäele pääsevad hetkel vaid koroonatõendiga külastajad.Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees / Scanpix

Reede õhtul said suusakeskused terviseametilt meeldetuletuse, et neilgi tuleb nüüd külastajatelt koroonatõendit kontrollida. Miks küll, kui tegevus toimub välitingimustes?

Reedel, 3. detsembril teatas Kuutsemäe Puhkekeskus oma Facebooki lehel, et nad said tööpäeva lõpus üllatava teavituse terviseametilt seoses suusakeskuse avamisega.

“Nimelt viidates sotsiaalministeeriumi määrusele Riigiteatajas, ei tohi suusakeskustes suusatõstukeid kasutada need kliendid, kellel puudub COVID tõend vaktsineerituse või läbipõdemise kohta,” kirjutas puhkekeskus. Seda suusakeskuses ka tehti ja nädalavahetusel pääsesid mäele vaid koroonatõendiga külastajad.

Samal ajal aga teatas Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskus oma ühismeedia konto kommentaariumis, et nende mäele pääseb ka ilma tõendita.

Terviseameti meediasuhete spetsialist Kirsi Pruudel ütleb, et välitingimustes koroonatõendi kontrollimise näol ei ole tegemist mingi erisusega. Ta viitab, et selline nõue tuleneb valitsuse korraldusest nr 305.

Korraldusest nähtub, et kui sportimine või treenimine on korraldatud majandustegevuse raames teise isiku poolt, siis rakendub ettevõtetele koroonatõendi küsimuse nõue. Nii kohaldubki selline piirang näiteks piiratud alaga tasulistele uisuväljakutele ning ka suusakeskuste nõlvadel tõstuki kasutamiseks. Samuti tuleb koroonatõend esitada kõigil neil, kes soovivad osaleda staadionil treeneri poolt juhendatud suusa- või jooksutreeningul.

Kui aga sportimine toimub selleks ettenähtud alal ilma vahetu tegevuse korraldamiseta, siis puudub piirang. Nii näiteks võib ilma koroonapassita rahulikult Nõmme suusaradadel suusatada või kasutada suusakeskuse nõlvasid ja uisuväljakuid, mille ligipääs pole piiratud.

Ja piirangute eesmärk on muidugi jätkuvalt tõkestada koroonaviiruse levikut.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.