Uudis

Nädalaga kasvas koroonasse haigestumine vanemaealiste hulgas 44 protsendi võrra

Koroonaviirusesse nakatumise korral on kõrgeim oht raskelt haigestuda inimestel, kes on vanemad kui 60 aastat, kellel on nõrgenenud immuunsussüsteem ja/või kroonilised haigused.Foto: Shutterstock

Esmaspäeva hommikuse seisuga vajas haiglaravi 107 koroonapatsienti. Statistiliste näitajate järgi on haigestumine Eesti kasvutrendis, sel nädalal võib oodata veidi üle 1500 nakatunu.

Terviseameti nakkushaiguste osakonna juhataja Hanna Sepa sõnul osutus eelmisel nädalal analüüsitud 7297 testist 1346 positiivseks, nädalaga avati haiglates 97 uut Covid-19 haigusjuhtumit

„Testide arv vanemaealiste vanusrühmas on suurenenud keskmiselt 23% võrra, haigestumine selles vanuserühmas suurenes 44% võrra,“ selgitas Sepp. Ta lisas, et nakatamiskordaja R on üle ühe (1,26). Hospitaliseerimist arvestava riskimaatriksi järgi on koroonaviiruse leviku riskitase keskmine.

Viimase seitsme päeva keskmine Covid-19 tõttu hospitaliseeritute arv on 6. Esmaspäeva hommikuse seisuga viibib haiglas 107 inimest, kelelst 50 juhul vajavad patsiendid hospitaliseerimist sümptomaatilise koroonaviiruse tõttu.

Nädala keskmine uute sümptomaatiliste Covid-19 hospitaliseeritute arv on kasvutrendis, tõusu on märgata ka hospitaliseeritute üldarvus. Tõenäoliselt kasvab hospitaliseeritute arv veelgi. Nädala jooksul lisandus kaheksa surmajuhtumit vanuses 64-97.

Nädala jooksul manustati 827 vaktsiinidoosi, neist uusi vaktsineerimisi alustati 173. Lisa- või tõhustusdoosi on saanud 462 528 inimest. Kogu Eesti elanikkonna hõlmatus kahe vaktsiinidoosiga on 63,7%.

26. nädala reoveeseire tulemuste põhjal on viiruselevik reovees 50% ulatuses kollasel ohutasemel. Rohelisel ohutasemel olid kolmandik asulatest võetud proovidest. Enim viirusosakesi tuvastati reovees Laagri ja Tamsalu piirkonnas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.