Neljakordne õnn: Ida-Tallinna keskhaiglas sündisid nelikud

Ida-Tallinna keskhaiglas sündisid nelikud.Foto: Ida-Tallinna Keskhaigla

Lastekaitsepäeval, 1. juunil sündisid Ida-Tallinna keskhaigla sünnitusmajas nelikud – see on teine kord sel sajandil ja haigla ajaloos, kui ühele noorele perele sünnib korraga neli beebit.

Kolm pisikest poissi ja üks tüdrukuke nägid ilmavalgust 1. juuni pärastlõunal ja kosuvad sünnitusmaja lastearstide kõrgendatud tähelepanu all.

„Lapsed sündisid enneaegsena, kuid heade näitajatega, nende kaalunumbrid jäävad 1,4-1,8 kilo juurde,“ ütles ITK perinataalkeskuse juhataja dr Ferenc Szirko, kes nelikute arengut kogu raseduse vältel jälgis ja lapsed ilmale aitas.

Laste ema Irina tunneb end hästi ja pere rõõmustab laste sünni üle. „Lapsed on terved, mis on peamine. Kolmele lapsele on nimi olemas, kuid üks poisinimi on puudu,“ lisab isa Grigori. Perekond on pärit Ida-Virumaalt, kuid elab Tallinnas. Varem kasvas peres kaks last.

„Suur tänu ITK vastsündinute osakonnale, ämmaemandatele ja naistearstidele suurepärase koostöö eest, mis võimaldab meil peresid ja vastsündinuid maksimaalselt aidata. Eriti oluline on see mitmikraseduste puhul,“ tunnustab dr Szirko nelikute ootamise sünni juures abiks olnud meeskonda.

Eesti selle sajandi esimesed nelikud sündisid 2017. aastal samuti ITK sünnitusmajas. Tänased värsked nelikute vanemad on nelikute Loore, Luise, Leene ja Lagle vanematega suhelnud ja neilt julgustust saanud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.