Nüüd saab veebiapteegi kaudu ravimite retsepte pikendada

Kõige sagedamini soovitakse pikendada rasestumisvastaste vahendite, allergia, astma, diabeedi ja vererõhu ravimite retsepte.Foto: Shutterstock

Suvine elurütm tekitab sageli olukorra, kus retseptiravimit on vaja kiiresti pikendada. Benu veebiapteegi abil on nüüdsest selline võimalus ning sõltumata asukohast saab retseptiravimi pikendamiseks arstilt otsuse 15 minuti jooksul.

Benu veebiapteegi omaniku Inge Meseki sõnul võimaldab kiiret ja paindlikku retsepti pikendamist Benu veebiapteegi ja virtuaalse arstikonsultasiooni platvormi MinuDoc ühendamine.

“Esimest korda Eestis on veebiapteek ja telemeditsiini teenusepakkuja omavahel integreeritud. Kliendile võimaldab see pakkuda mugavat lahendust, kus aegunud ravimiretsepti saab veebiapteegi kaudu uuendada. Just suvel kui ollakse rohkem kodust eemal on oluline tagada paindlik retseptiravimite kättesaadavus ning nii vähendada ka perearstide töökoormust,” ütles Mesek.

Virtuaalselt saab pikendada ravimite retsepte, mida kasutatakse kuuridena, krooniliste või pikalt kestvate haiguste raviks. Retsepti pikendamiseks tuleb patsiendil end Benu retseptikeskkonnas esmalt identifitseerida ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-ID-ga ning valida varasemalt välja kirjutatud retsept, mida soovitakse pikendada. Seejärel suunatakse klient MinuDoci lehele, kus tuleb vasta mõnele ravimi tarvitamisega seotud küsimusele, mis on arstile retsepti pikendamise otsuse tegemiseks vajalikud.

Ravimi pikendamise otsuse teevad pärast patsiendi digiloo ning varasemalt välja kirjutatud retseptidega tutvumist kvalifitseeritud Minudoc üld- või perearstid 15 minuti jooksul. Küsimuste korral võtab arst patsiendiga telefoni teel ühendust. 

“Retsepti pikendamise otsus jõuab patsiendini SMSi ja e-kirja teel hiljemalt 15 minuti jooksul ning seejärel saab ravimi tellida kas lähimasse apteeki, pakiautomaati või kulleriga soovitud aadressile,” kirjeldas Mesek.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.