Õdede liit tegi ettepaneku sõlmida õendusvaldkonna arendamise kokkulepe

Eesti Õdede Liidu president Anneli Kannus.Foto: Postimees/Scanpix

Õdede liit juhib tähelepanu, et tänane seadusandlus ei toeta eriõdede oskuste täielikku rakendamist. Sestap tehti kolmapäevasel kohtumisel haiglate liidu ja kiirabi liidu esindajate, tervise- ja tööministri Tanel Kiige ning haigekassa juhi Rain Laanega ettepanek sõlmida õendusvaldkonna arendamise kokkulepe.

„Õendusvaldkonna arendamise kokkuleppe eesmärk on liikuda inimkeskse tervishoiusüsteemi poole. Leppe keskmes on eriõe teenuse käivitamine, õdede ja hooldustöötajate töökoormuse kaardistamine ning tervishoiutöötajate võrdne kohtlemine. Olukorra analüüsimine ja selle parandamiseks otsuste tegemine vajab kõigi ühist pingutust,“ selgitas õdede liidu president Anneli Kannus.

Õdede liit esitas partneritele arutamiseks ja tagasisidestamiseks leppe projekti, millele oodatakse tagasisidet ja täiendusi augusti alguseks. Tegemist on esimese omalaadse tähtajatu kokkuleppe algatusega, millega seotud osapooled tervishoiu tulevikku kujundavad.

„Inimene peab olema kõige tähtsam, kuid kui kogu aeg on õdesid ja kutsega hooldustöötajaid puudu, siis tervishoiuteenuse kvaliteet langeb. Inimese tervise murede lahendamiseks on vaja professionaalset meeskonda, kes rakendab oma pädevusi abivajaja aitamiseks. Eriõed ei saa praegu oma teadmisi ja oskusi täielikult rakendada, sest tänane seadusandlus seda ei toeta,“ iseloomustab Kannus olukorda.

„Pakutud kokkulepe võiks tuua töörahu tervishoidu, kus kollektiivlepingu läbirääkimised jäid lahenduseta. Kokkulepe suunaks õendusvaldkonna arendamist inimestele parema teenuse pakkumiseks ning annaks õdedele ja kutsega hooldustöötajatele olulise sõnumi, et Eesti tervishoiusüsteem seab esikohale inimesed – nii abiandjad kui ka abivajajad,“ ütles Kannus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.