Uudis

Otsus kindel – Viljandi kesklinna kerkib 2023. aastaks uus haigla

Tervikumi ehituslepingu allkirjastamine uue haigla ja tervisekeskuse krundil Viljandi kesklinnas.Foto: Viljandi Haigla

Täna, 25. mail allkirjastati Viljandi uue haigla ja tervisekeskuse ehk Tervikumi ehitusleping, mille kohaselt valmib uus tervishoiukompleks kesklinna turuplatsi kõrvale 2023. aastal.

Tervikumi ehituseks vajaminev summa on 47,2 miljonit eurot, projekti kogumaksumus 58,3 miljonit eurot. Kui enne ehitaja leidmiseks korraldatud riigihanke algust lootsid Viljandi kesklinna uue haigla planeerijad, et hinnad jäävad 30-40 miljoni euro vahele, siis tegelikult olid pakkumised projekti oodatud maksumusest oluliselt kallimad. Veel aprilli alguses oli ehituse alustamiseks puudu 10,9 miljonit eurot, kuid näib, et tänaseks on rahaauk lapitud ja ehitusleping allkirjastatud.

Viljandi haigla juhatuse esimees Priit Tampere avaldas heameelt, et pärast 20 aastat ootamist kerkib Viljandisse uus haiglakompleks. Ta märkis, et aja jooksul on selle sünnile kaasa aidanud üheksa sotsiaalministrit.

“Tervikum on märgiline hoone mitmes mõttes. Esiteks on see esimene nullist ehitatud haiglahoone taasiseseisvunud Eesti Vabariigis. Teiseks annab see märku, et Viljandi haigla jääb ja areneb ning on kogukonna jaoks olemas, muutes arstiabi maakonna elanikele kättesaadavamaks kui varem,” sõnas Tampere. Lisaks tõi ta välja, et see on oluline teetähis kontseptsioonina, mille kohaselt säilib kohalik tervishoid tugevana läbi koostöö perearstide, eriarstide, haigla ja sotsiaalteenuste vahel.

Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse ehituse riigihankele tuli viis pakkumist, parima pakkumuse tegi ja hanke võitis Fund Ehitus. Äsja sõlmitud ehituslepingu kohasel kerkib Viljandi kesklinna 23 000 ruutmeetri suuruse netopinnaga uus ja innovaatiline tervishoiukompleks aastaks 2023. Ehitustöödega loodetakse algust teha käesoleva aasta juunikuus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.