Patsiendiportaali uuendamiseks oodatakse kasutajate tagasisidet

Digilugu.ee uuendamiseks oodatakse kasutajate tagasisidet.Foto: Shutterstock

Sellest nädalast kutsutakse digiloo kasutajaid osalema uuringus, mis annab väärtuslikku tagasisidet terviseandmete kasutamise kohta patsiendiportaalis. Kasutajate kogemused on oluliseks sisendiks portaali kaasajastamiseks.

Täpsemalt saavad kõik patsiendiportaali digilugu.ee kasutajad jagada enda kogemusi, milliseid e-teenuseid portaalis enim kasutatakse, millega rahul ollakse ja millist infot portaalist veel leida võiks. Oma tagasisidet saavad inimesed anda lihtsalt: kuni 20. veebruarini avaneb patsiendiportaalist välja logides ekraanil küsimustik, millele vastata.

2008. aastast toiminud Eesti tervise infosüsteem on Tallinna Tehnikaülikooli professori Peeter Rossi sõnul maailmas siiani haruldus. Seepärast vaadatakse maailmas e-tervise ja digivaldkonnas väikesele Eestile alt üles, kuid areng ei tohiks seisma jääda. Ross nendib, et ka inimeste ootused on ajaga kasvanud ning soovitakse järjest rohkem ja uudseid e-teenuseid ning kasutajamugavust. 

Praegusel portaalil on palju tugevusi: näiteks saab jälgida oma raviandmeid, broneerida arstiaegu, esitada tahteavaldusi, koostada tervisedeklaratsioone, langetada teadlikumaid terviseotsuseid. Viimasel kahel aastal on sinna koondunud ka oluline info COVID-19 ja vaktsineerimise kohta. Ja mis kõige olulisem – kõik andmed asuvad ühes kohas. Muutmaks portaali kasutajasõbralikumaks, ongi oluline nüüd koguda kasutajatelt tagasisidet.

Uuring viiakse läbi rahvusvahelise NORDeHEALTH projekti raames ja seda koordineerib Eestis Tallinna Tehnikaülikool (Taltech). Patsiendiportaali uuringu eesmärgiks on selgitada välja, kuidas digitaliseerida ning lihtsustada tervishoiuteenuseid. 

Alates 2021. aastast vastutab portaali eest Tervise Arengu Instituut (TAI), kes koostöös Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskusega (TEHIK) hakkab Euroopa Regionaalarengu Fondi toetusel portaali uuendama.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.