Uudis

Positiivsete koroonatestide osakaal on kuuga neljakordistunud

Koroonapositiivne võib olla ka enda teadmata, mis omakorda kiirendab viiruse levikut.Foto: Shutterstock

Positiivsete koroonatestide osakaal on mai keskpaigaga võrreldes neljakordistunud ning eelmisel nädalal osutus positiivseks juba ligi 11% testidest, ütleb Confido kiirkliinikute juht Martin Talu ning soovitab suurte rahvaürituste külastamise eel kõigil end võimalusel testida.

Kokku kaheksas eri punktis testimist läbi viiva Confido kiirkliinikute juhi Martin Talu sõnul osutus mai esimesel nädalal positiivseks vaid 1,3% testidest ning kuu keskel oli see näitaja 2,7%.

“Paraku on viimase kuuga toimunud kiire kasv ja eelmisel nädalal andsid juba 11% tehtud testidest positiivse näidu,” märkis Talu. “Nagu juba varasemast teame, võib koroonapositiivne olla ka enda teadmata, mis omakorda kiirendab viiruse levikut.”

“Suvi on käes, jaanipäev ukse ees ja arusaadavalt on koroonaviirus viimane asi, millele keegi tahaks mõelda. Samas näitavad numbrid kiiret kasvu ja ennetav testimine on parim, mida saab oma lähikondsete tervise heaks täna teha,” rõhutas Talu lisades, et esmast testimist saab teha ka kodustes tingimustes ja igaüks ise.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.