Uudis

Suurejoonelise vaktsineerimisplaani avalikustamise järgselt tekkis ministeeriumis selle vastu huvi

Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse.: Foto: LIIS TREIMANN, Eesti Meedia / Scanpix

Eile hommikul kirjutas Geenius, et president Toomas Hendrik Ilves saatis kirja ravimitootjale Johnson & Johnson, millega presenteeriti ideed, kuidas Eesti saaks olla tootjale koroonavaktsiini uuringu läbiviimisel kasuks ning kuidas tootja Eestile kasuks. 

Ideed oli Ilves varem tutvustanud ka peaminister Kaja Kallasele, kes olevat olnud selle suhtes positiivselt häälestatud. Ideel nägid jumet või kiitsid selle lausa heaks teadusnõukoja juht Irja Lutsar, õiguskantsler Ülle Madise ja ravimiameti ametnik Keiu Heinla. 

Geeniusele teadaolevalt omas meediakajastus, millest võttis Geeniuse artikli ilmumise järgselt osa ka Eesti Ekspress, vähemalt Eesti siseselt mõju. 

Kuigi juba enne artikli ilmumist oli töö- ja terviseminister Tanel Kiige laual Kevade Plaani tutvustus, siis süvitsi ei olevat ta varem jõudnud sellega tutvuda. Lisaks ministrile olevat allikatele tuginedes eile plaani osas huvi üles näidanud ka terviseala asekantsler Maris Jesse. 

Loe Geeniuse eilsest artiklist, kuidas saab Eestis viia läbi mittesekkuvat uuringut, mille käigus saab ravimitootja uurida vaktsiini tõhusust ja kõrvaltoimeid suurel hulgal eestlaste peal ilma, et igalt inimeselt peaks selleks eraldi luba küsima. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.