Uudis

Euroliidus alustatakse COVID-19 vaktsineerimisega 27. detsembril. Ka Eesti on selleks valmis

Sotsiaalminister Tanel Kiik.Foto: Madis Veltman/Postimees/Scanpix

Euroopa Liidu komisjoni president Ursula von der Leyen andis Twitteris teada, et Euroopa Liidus hakatakse koroonaviiruse vastu vaktsineerima 27. detsembril.

Sotsiaalminister Tanel Kiik kinnitas neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et ka Eesti on igati valmis kaitsesüstimisega algust tegema.

“See on Euroopa hetk. 27. detsembril alustame euroopa Liidus vaktsineerimisega. Kaitseme oma kodanikke ühiselt ja oleme koos tugevamad,” kirjutas von der Leyen Twitteris.

Eesti sotsiaalminister Tanel Kiik kinnitas neljapäeval valitsuse pressikonverentsil, et Eesti on valmis vaktsineerimisega 27. detsembril alustama. Selle eelduseks on muidugi Euroopa ravimiameti müügiluba.

Minister lausus, et haiglad on teinud vaktsineerimise alustamiseks pikalt ettevalmistusi ja olemas on ka vaktsineeritavate nimekirjad. 

Kiik täpsustas, et esimesed Eestisse jõudvad vaktsiinikogused on tõenäoliselt väiksed ning esmajärjekorras saab vaktsineerida vaid haiglatöötajaid. Seejärel hakatakse vaktsineerima hooldekodudes. 

Kiik lisas, et  töö käib ka Moderna vaktsiini müügiloa ettepoole toomise nimel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.