Uudis

Tanel Kiik: koroona vastu vaktsineerimisest võib saada iga-aastane norm

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik.Foto: Madis Veltman/Postimees/Scanpix

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ütles, et tõenäoliselt liigub Eesti ühiskond regulaarselt tehtavate koroonavaktsiinide suunas.

“Praegu eksperdid hindavad, et sügisel kindlasti on vajalik teha neljandad doosid ära riskirühmadele, eakamatele, erinevatele krooniliste haigustega inimestele. Aga tõenäoliselt avame selle võimaluse ka laiemale ühiskonnale,” ütles Kiik ERR-ile. “Sügisel tõenäoliselt hakkame laiemalt pakkuma neljandaid doose, mida on ka täna tehtud 14 000 inimesele.”

Kiik ei välistanud, et sarnaselt gripile võib ka koroona puhul saada normiks, et kord aastas soovitatakse vähemalt riskirühmadel end vaktsineerida. Samas nentis Kiik, et iga järgmist vaktsineerimisringi on eelmisest keerulisem teha.

“Seda näitavad juba kasvõi statistilised numbrid mitte ainult Eestis, vaid Euroopas tervikuna. Ehk esimese doosiga hõlmatus on igal pool kõrgem kui tõhustusdoosiga hõlmatus ja kui tuleb teha veel neljas ja viiest doos, siis kindlasti hõlmatus on ka madalam,” möönis Kiik vaktsineerimispassiivsuse võimalikku kasvu.

“Täna on tegelikult, et oluline keskenduda riskirühmade kaitsele ehk 60-pluss-vanuserühmale, teatud krooniliste haigustega inimestele, kes tõenäoliselt saavad ka ise väga hästi aru, et selle täiendava tõhustusdoosi tegemine võib olla nende jaoks elu ja surma küsimus,” rääkis minister.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.