Tarkvaraviga haigusjuhtude kokkuvõtete edastamisel on kõrvaldatud

Foto: Shutterstock

Perearstidele loodud tarkvarast Perearst3 tuvastatud viga, mille tõttu said mitusada inimest näha neile täiesti võõra inimese haiguslugusid, on tarkvaras peidus olnud viis aastat. Medisofti kinnitusel on antud viga tänaseks kõrvaldatud.

Medisoft nentis, et perearstide tarkvaras Perearst3 on esinenud kahetsusväärne viga, mis avaldus üksikute haigusjuhtude kokkuvõtete edastamisel tervise infosüsteemi. Tänaseks on viga kõrvaldatud – ettevõtte sõnul oli viga spetsiifiline ja puudutas väheseid haigusjuhtude kokkuvõtteid.

Viga on tarkvaras olnud alates 2018. aastast ehk umbes viis aastat. Selles ajavahemikus on tervise infosüsteemi kokku saadetud 42 miljonit haigusjuhu kokkuvõtet, millest 580 olid mõjutatud antud tarkvaraveast.

“Praeguseks oleme vea põhjuse tuvastanud ja selle parandanud. Perearstide andmebaasides olevad andmed on korrektsed algusest peale, viga tekkis üksikute haigusjuhtude edastamisel tervise infosüsteemi. Korrektsed haigusjuhtude kokkuvõtted saavad perearstikeskuste poolt uuesti edastatud kolmapäeva õhtuks,” kinnitas Medisoft.

Ettevõtte kinnitusel on Perearst3 infosüsteem nüüd täielikult toimiv ja vigu haigusjuhtude kokkuvõtete edastamisel enam ei esine. Medisoft on teavitanud kõiki antud tarkvaraveaga seotud perearstikeskusi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.