Fotod: Nõmme miljööväärtuslikus pargis avati uus esmatasandi tervisekeskus

Nõmme tervisekeskuse avamine.Foto: Arbo Rae

Tallinnas Hiiu terviselinnakus avati uus esmatasandi tervisekeskus, milles tegutsevad Kivimäe Perearstikeskus ja Haldja Hambaravi.

Kivimäe Perearstikeskuse juhataja Lembi Põlderi sõnul eristub keskus hubasuse ja inimkeskse lähenemisega. „Siinne maja ja loodus on sõna otseses mõttes loodud inimeste aitamiseks, siin on juba pea sada aastat inimesi ravitud – varem asus Sanatooriumi pargis ju kopsuhaiguste kliinik,“ lausus dr Põlder.

Kivimäe Perearstikeskuses töötab ligi kakskümmend õde ja arsti. Muuhulgas on keskuse patsientidel võimalus pöörduda vaimse tervise õe vastuvõtule, ämmaemanda vastuvõtule ja füsioterapeudi juures saavad abi rasedad, väikesed beebid ja äsja sünnitanud emad. Uutes ruumides on loodud võimalused ka tugivõrgustiku laiendamiseks (näiteks logopeed ja kliiniline psühholoog).

Keskuse avamise taga seisis investeerimisettevõte Infortar. „Uus tervisekeskus on osa arenevast Nõmmest ja Hiiu terviselinnakust – loodame et see annab Nõmmele veel enam väärtust juurde. Terviselinnaku ja taastusravi jaoks on tegemist ideaalse asukohavalikuga – ainuüksi siinne keskkond mõjub juba tervendavalt,“ märkis Infortari juhatuse esimees Ain Hanschmidt.

Kivimäe tervisekeskus asub Nõmme ja Kivimäe piiril miljööväärtuslikus Sanatooriumi pargis aadressil Põllu 63. Aastaga valminud hoone arhitekt on Indrek Suigusaar arhitektuuribüroost Pluss ja ehituse peatöövõtja INF Ehitus. Kivimäe tervisekeskus on Hiiu terviselinnaku teine hoone, esimene valmis 2016. aastal. Infortar plaanib jätkata Hiiu terviselinnaku arendamist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.