Uudis

Terviseamet: koroonaviirus on ilmselt tulnud, et jääda. Haiguse põdejaid häbimärgistada ei tohi

Terviseameti erakorralise meditsiini osakonnajuhataja Martin Kadai.Foto: kuvatõmmis / ERR.ee

Terviseameti erakorralise meditsiini osakonnajuhataja Martin Kadai nentis, et koroonaviirus on ilmselt tulnud selleks, et jääda – inimkonnal on uus haigus juures.

Kadai sõnul räägitakse meditsiinisektoris COVID-19 viirusest selliselt, et see on üks järjekordne haigus, mis on tulnud, et jääda ja millega peab inimkond nüüd toime tulema.

Kindlasti ei tohi haigestunuid tema sõnul aga häbimärgistada – see võiks kaasa tuua vaid selle, et inimesed hakkavad põdemist varjama, mis tähendaks, et haiguse levikut oleks vaid keerulisem tõkestada.

Kadai tuletas meelde sedagi, et tänasest on häirekeskuse juures avatud koroonaviiruse infotelefon 1247, mis aitab vastata peamistele koroonaviirusega seotud küsimustele.

Koroonaproovi andnud inimestel soovitas ta tulemuste kiiremaks teadasaamiseks kasutada patsiendiportaali digilugu.ee. Terviseameti eesmärgiks on pidurdada viiruse kohapealset levikut.

Täna hommiku seisuga on koroonaviirus diagnoositud 205 inimesel ning teste on võetud kokku 1387 inimeselt. Kadai kinnitusel on nakatunud diagnoositutest rohkem, kuna suurem osa inimestest põeb selle läbi kergete sümptomitega ning ei pruugi märgatagi, et neil on viirus küljes.

Märksõnad: ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses