Uudis

Terviseamet: olukord on ilus, aga see ei pruugi nii jääda

Mari-Anne HärmaFoto: Kuvatõmmis

Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma andis terviseameti ja sotsiaalministeeriumi ühisel pressikonverentsil teada, et vaatamata reeglite leevendamisele ning jaanipäevapidustustele on olukord koroonaviirustandril üsna ilus, aga see ei pruugi nii jääda.

“Arvestades meie faktoreid, on praegu Eestis neile, kes ei reisi, COVID-19 nakatumise risk on väike. Aga see ei pruugi sugugi nii jääda. Kõik oleneb meie teadlikkusest ja käitumisest. Ja näiteks reisimisel välisriikidesse peab arvestama, et nakatumise risk on suur,” rõhutas ta.

Eesti 14 päeva haigestumus on terviseameti andmetel 0,98 inimest/100 000 elaniku kohta, mis on hea näitaja. Eestis on levik langustrendis ja haigestumuse kiirus langeb.

27. nädala positiivsete testide osakaal on keskmiselt alla 1% (0,2%). Kardeti küll jaanipäeva, aga viiruse plahvatuslikku kasvu sellest ei tekkinud. 23.06.-06.07. tuli juurde 9 uut viirusjuhtu ja praegu puuduvad aktiivsed kolded. Neli uut juhtu lisandus Harjumaalt ja Ida-Virumaalt, üks Lääne-Virumaalt.

Suurem osa neist juhtudest avastati haiglas n-ö juhuleiuna. Üheksast uuest juhust 6 leiti haiglas, kolm aga perearsti kaudu. Ligi pooltel juhtudel ei osanud patsiendid kinnitada, kust võidi nakkus saada.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.