Uudis

Terviseameti epidemioloog: mõnel inimesel võib alkohol võimendada organismi vastuvõtlikkust viirustele

Terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna nõunik Irina Dontšenko.Foto: Mihkel Maripuu, Postimees/Scanpix

Terviseameti epidemioloogilise valmisoleku nõunik Irina Dontšenko ütles intervjuus Pealinnale, et on selge, et kõik nakatunud ei ole käinud ööklubides, kuid see on üks koht, kus on suur tõenäosus nakkust saada.

“Ööklubidest võib nakkust saada mitte sellepärast, et nakkust oleks kohapeal vaikimisi rohkem, vaid seetõttu, et sinna võivad sattuda haiged inimesed, kel on haigusnähud juba olemas või ta on üks-kaks päeva enne haigusnähtude ilmnemist nakkusohtlikuna seal,” ütles Dontšenko.

“Me ju kõik teame, et alkoholi tarbimine muudab inimese käitumist, sõber tuleb sõbrale ligemale, räägib kõva häälega, kallistab ja musitab, see ongi see tihe kontakt, millega terve inimene läbi lähikontakti haigelt inimeselt nakkuse saab,” ütles Dontšenko.

Nõuniku sõnul ei pruugi alkohol ise organismi nakkusele vastuvõtlikumaks muuta, kuid see on väga individuaalne ning oleneb inimese organismist. “See on individuaalne, üks võtab ja teine ei võta. See on seotud sellega, kas inimesel on kroonilised haigused või ei ole. Samas võib alkohol käivitada teisi protsesse organismis ja üldkokkuvõttes võib juhtuda, et mõnel inimesel võimendab see vastuvõtlikkust,” lisas Dontšenko.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.