Uudis

Terviseameti kriisistaapi hakkab juhtima Urmas Sule

Uudis täiendatud 17.25

Terviseameti kriisistaapi hakkab juhtima dr Urmas Sule.Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees / Scanpix

Senine Terviseameti kriisistaabi hädaolukorra meditsiinijuht Arkadi Popov hakkab detsembrist juhtima Lääne-Tallinna keskhaiglat. Popovi asemel saab 1. detsembrist kriisistaabi juhiks Pärnu haigla juht Urmas Sule. 

Terviseameti pressiesindaja Simmo Saar kinnitas Pärnu Postimehele Sule asumist meditsiinijuhiks.

Popov rääkis kolmapäeva hommikul ERR-i raadiouudistele, et pakib tuleval teisipäeval oma asjad terviseametis ja siis saab meditsiinijuhiks keegi teine tubli inimene.

Popov asub uude ametisse 5. detsembril ja Lääne-Tallinna keskhaigla senine juht Imbi Moks jätkab juhatuse liikmena.

Terviseameti peadirektor Üllar Lanno vihjas Postimehele, et uue töö kõrvalt senises ametis jätkamisel sai Popovile takistuseks Lääne-Tallinna keskhaigla nõukogu vastuseis.

Lanno sõnul pöördus terviseamet Lääne-Tallinna keskhaigla nõukogu poole sooviga näha Arkadi Popovi endiselt meditsiinistaabi juhina jätkamas, kuid samas tekkis ka arusaam, et kui inimene asub uude ametisse, siis ei pruugi see soov täituda.

Seepärast alustas terviseamet nende inimeste kaardistamist, kes võiksid Popovi töö üle võtta. Lanno põhjendas, et Urmas Sule kasuks langes valik seetõttu, et Sule on haiglate liidu juht ja kõik Eesti haiglad on temaga regulaarselt kontaktis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.