Valenegatiivsetest koroonatestidest sai alguse Kuressaare haigla koroonapuhang

Kuressaare Haigla juhatuse liige ning haigla ravijuht dr Edward Laane.Foto: Ronald Liive / Geenius Meedia

“Kahetsusega peame tõdema, et koroonaviirus on jõudnud tagasi Kuressaare haiglasse. Meil on täna hommikuse seisuga ravil 22 koroonapositiivset patsienti ning oleme tuvastanud ka haiglasisese kolde,” teatasid Kuressaare haigla juhid Märt Kõlli ja Edward Laane.

Kolle tekkis haigete üleviimisel haigla osakondade vahel. Patsientidele teostati enne üleviimist koroonatest, mis oli negatiivne. Kahjuks osutus kordustest aga positiivseks, kuid selleks ajaks oli nakkus juba haiglasiseselt levinud. Haigla kinnitusel on kõik patsiendid hetkel kliiniliselt stabiilses seisundis. Ravi toimub vastavalt haige seisundile ja sümptomitele.

“Meie juhtum näitab paraku, et ei ole olemas ühtegi kaljukindlat testi, mis eksimata eristaks kroonaviiruse nakkusohtlikud patsiendid nakkusohututest,” nendivad haiglajuhid.

Kuressaare haigla on alates koroonapandeemia algusest rakendanud ja järginud rangeid haigete külastamise reegleid. Juuni algusest ehk koroonahooaja lõppemisest haigete külastused olnud lubatud vaid raviarsti loal. Augusti lõpul muutus haigete külastamine veel rangemaks – külastajatele lisati koroonaohutuse nõue.

“Leiame, et haigete külastamise lauskeeld ei ole humaanne ja alati leidub erandeid, kus oma lähedase külastamine peab olema võimaldatud,” märgivad Kõlli ja Laane.

Haiglajuhid tõdevad ka, et viimasel nädalal on sagenenud nakatumine saare kogukonnas. “Sellega tunnistame, et karajaimmuunsust me SARS-CoV-2 viiruse suhtes ei ole veel saavutanud. Põhjuseks võib olla, et eeldatav antikehade kaitse ei ole täielik,” sõnavad nad.

Niisiis soovitab haigla kogukonnal hoolikalt jälgida oma tervist, tugevdada immuunsust, vähendada ebavajalikke kontakte ning koolides lapsi testida. “Vaktsineerimata inimestel on väga suur oht nakatuda. Kaitsta saab end läbi vaktsineerimise, kes seda ei ole veel teinud,” lisavad Kõlli ja Laane.

Kuressaare Haiglas saab vaktsineerida esmaspäeviti, teisipäeviti ja reedeti kell 9.00-17.00. Kohale võib minna ka eelregistreerimata nii esimeseks, teiseks kui kolmandaks vaktsiinidoosiks. Vajadusel on haigla võimeline vaktsineerima uuesti viiel päeval nädalas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.