Viljandi haigla pakub nüüd optometristi teenust

Optometrist Ave Viires.Foto: Viljandi haigla

Viljandi haigla avas uue teenuse – alates 7. septembrist alustas vastuvõttudega optometrist Ave Viires.

Viljandi haigla ambulatoorse ravi kliiniku juhi dr Kadri Kõivumäe sõnul on optometristi teenuse avamise eemärk eristada silmateenuse juures silmahaiguste diagnoosimise ning nägemise ja prillide määramisega seotud teemad.

„Optometristi teenuse loomine võimaldab eriarstil keskenduda vastuvõtu ajal spetsiifilisemalt silmahaigustele. Optometrist ja silmaarstid hakkavad silmateenuse pakkumisel töötama meeskonnana, et patsient saaks parima võimaliku teenuse,“ selgitas Kõivumägi.

Ave Viires on Viljandimaalt pärit ning optika valdkonnas töötanud kokku üle kaheksa aasta. „Siiani olen töötanud optometristina Tallinnas, kuid mul on suur rõõm seda teenust nüüd ka oma kodukandi inimestele pakkuda,“ sõnas Viires.

Optometristi põhiülesanne on nägemisega seotud murede esmane lahendamine. Vastuvõtul pakubki ta patsientidele silmanägemise kontrollimise teenust.

“Vaatan, kuidas kaks silma koos tööd teevad, kuidas neid tasakaalustada ja leida võimalikult parim lahendus, et inimene saaks hästi näha ja tal oleks mugav vaadata. See hõlmabki nägemisfunktsiooni uurimist ja korrigeerimist, prillide määramist ning sobivuse kontrollimist, samuti nägemisteravuse kontollimist, silmade optilise keskkonna, silmarõhu ja sarvkesta kumeruste mõõtmist,“ kirjeldas Viires lisades, et ta hindab sedagi, kas mure vajab silmaarsti vastuvõttu.

Optometristi vastuvõtule on oodatud ka lapsed koolieelseks silmade kontrollimiseks. Optometristi tasulised vastuvõtud hakkavad Viljandi haiglas olema igal neljapäeval ja reedel, vastuvõtu hind on 35 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.