Annelinna Tervisekeskuse Apteegis tehakse tihedat koostööd arstidega ning ükski abivajaja hätta ei jää

Annelinna Tervisekeskuse BENU apteegis töötab kokku viis inimest - juhataja Anu ning proviisorid Merike, Kersti ja Lea ja abitöötaja Tatjana.Foto: Jassu Hertsmann

Tartu Tervisekeskuse BENU apteegi naiskond teenindab igapäevaselt heade mõtete linna kõige tihedama asustusega piirkonda, mistõttu klientidest ja abivajajatest puudust ei tule.

Annelinna BENU apteegi juhataja Anu Kaine kinnitab, et apteegikülastajad saavad parimat võimalikku abi, mistõttu tuleb vahel ka ette, et inimest tuleb tervisemurega aidata lausa apteegis kohapeal.

Apteekrid suhtlevad lisaks klientidele ka arstidega

Kuivõrd Tartu Tervisekeskuses töötab väga palju tervishoiutöötajaid, on sealse BENU apteegi töötajad arstide ja teiste spetsialistidega tavapärasest rohkem suhtluses.

“Arstid ikka helistavad-kirjutavad ning tunnevad huvi, kas üks või teine ravim on meil apteegis kohapeal olemas,” kirjeldab Anu ja lisab, et teatud ravimite tarneraskused on kindlasti pöördumiste arvu suurendanud.

“Meie apteegi proviisorite teadmistepagas on lihtsalt aukartustäratav: pole olemas küsimust, millele nad vastust ei teaks!” ütleb Annelinna apteegi juhataja Anu Kaine.Foto: Jassu Hertsmann

Infovahetuse eest hoolitsetakse apteegis ka ise – kui mõni kauaoodatud ravim apteeki jõuab, teavitatakse sellest otsekohe ka Tartu Tervisekeskuse tervishoiutöötajaid. “Arstid on meile väga tänulikud, et neile infot jagame – oleme korduvalt selle kohta positiivset tagasisidet saanud ning jagame vajalikku teadmist suurima heameelega. Samas hoiab selline infovahetus ka meid heas vormis, sest peame kogu aeg infoga kursis olema – see aitab ka apteegitöös pidevalt areneda.”

Et Annelinnas elab koguni 26% kõigist Tartu elanikest ning Tartu Tervisekeskust külastab igapäevaselt väga palju inimesi, käib apteegis mõistagi väga tihe töö. “Paljud inimesed tulevad meile otse arsti vastuvõtult, et retseptiravimid välja osta ning küsivad kohapeal ka nõu, kuidas neid ravimeid tarvitada. Samuti on meil väga palju Annelinnas elavaid püsikliente, kes just meie apteekritelt nõu küsida soovivad,” kinnitab ta.

Nimelt töötab Annelinna Tervisekeskuse BENU apteegis kokku viis inimest, sealhulgas proviisorid Merike, Kersti ja Lea ning abitöötaja Tatjana. “Meie apteegi proviisorite teadmistepagas on lihtsalt aukartustäratav: pole olemas küsimust, millele nad vastust ei teaks! Ka abitöötaja roll on oluline, sest tema on nagu hea haldjas: võtab kauba vastu, kontrollib, asetab riiulitele, hoiab apteegi puhtana ja riiulid korras,” kirjeldab Anu.

Apteegis oled alati vajalik

Kuigi apteekrite tööpäevad on reeglina väga tegusad ning sisaldavad peaasjalikult ravimitealast nõustamist, tuleb ette ka olukordi, kus inimest tuleb aidata apteegis kohapeal. Selliseks abi pakkumiseks on apteekrid oma kompetentsi kohaselt alati valmis.

“Aeg-ajalt tuleb ikka ette, et keegi tuleb tervisekeskusesse siis, kui perearsti enam tööl pole, ja küsib hoopis meilt nõu, mida ühe või teise mure osas peale hakata,” kinnitab proviisor.

Ehkki teatud tervisemurede korral on kliente julgustatud ka erakorralise meditsiini osakonda pöörduma, leidub ka juhtumeid, kus murele saabki hea lahenduse pakkuda just apteegis. “Paar päeva tagasi aitasin üht prouat, kellel oli mure laia ulatusega põletushaavaga. Läksime temaga koos kõrvalruumi ning aitasin tal sellele õige plaastri peale panna,” toob Anu näite. 

Ent mis apteegis töötamise nii toredaks teeb? Sellele on Anul vastus varnast võtta. “Apteegis läheb sind alati vaja ning iga päev saadab sind tunne, et oled kellelegi väga vajalik. Mulle väga meeldib inimesi aidata ja näha nende tänulikke nägusid. Ja muidugi apteegi lõhn – see on lihtsalt parim!”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.